Share

دادگاه کیروف امروز به آزادی موقت آلکسی ناوالنی، از فعالان کمپین مبارزه با فساد در روسیه و از منتقدان اصلی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور، رأی داد.

دادگاه دستور آزادی موقت آلکسی ناوالنی را صادر کرد

ناوالنی روز گذشته به اتهام اختلاس به پنج سال حبس در تبعید محکوم شد.

دادگاه شهر کیروف بنا به درخواست ناوالنی برای تجدیدنظر در رأی دادگاه، تصمیم امروز را گرفت. با این حال آلکسی ناوالنی در خانه خود در مسکو تحت نظر خواهد بود.

ناوالنی به‌هنگام خزوج از دادگاه در حالی‌که همسر خود را در آغوش گرفته بود از همه کسانی که از وی در مسکو و شهرهای دیگر حمایت کردند سپاسگزاری کرد.

به نطر می‌رسد تصمیم جدید دادگاه به دلیل افزایش مخالفت‌ها با محکومیت آلکسی ناوالنی چه در داخل روسیه و چه در خارج از این کشور، صورت گرفته است.

روز گذشته در مسکو و شهرهای دیگر روسیه طرفداران این مخالف حکومت دست به تظاهرات اعتراضی زدند که در جریان آن بیش از ۲۰۰ نفر بازداشت شدند.

آلکسی ناوالنی، ۳۷ ساله متهم شده است که در سال ۲۰۰۹، زمانی که مشاور استاندار کیروف بوده، یک شهر صنعتی را در ۶۰۰ کیلومتری شمال مسکو به‌طور غیرقانونی توسعه داده است.

بر اساس این اتهام وی با یک شریک دیگر شرکت WLK را تأسیس کرده و جنگلداری دولتی را مجبور ساخته ۱۰ هزار مترمکعب چوب را زیر قیمت به این شرکت بفروشد.

دادگاه گفته است که وی در جریان این اقدامات ۱۶ میلیون روبل (۴۹۴ هزار و ۴۰۰ دلار) اختلاس کرده است.

آلکسی ناوالنی به‌کلی این اتهامات را رد می‌کند و وکلای وی گفته‌اند هیچ مدرکی در این زمینه وجود ندارد.

آلکسی ناوالنی روز چهارشنبه کاندیدای انتخابات شهرداری شهر مسکو شد.

Share