Share

مسعود و خسرو کردپور

بنا به گزارش سایت خبری موکریان، خسرو و مسعود کردپور، دو زندانی سیاسی کرد که از اسفند ماه سال گذشته در بازداشت نهادهای امنیتی ایران به سر می‌برند، در تاریخ ۱۴ مرداد ماه سال جاری در دادگاه انقلاب مهاباد محاکمه خواهند شد. این دو برادر که از فعالین مدنی شناخته شده کردستان ایران هستند، پس از دستگیری، بیش از سه ماه در سلول‌های انفرادی نگهداری و سپس به زندان مهاباد منتقل شده‌اند. پیش‌تر خسرو کردپور در اعتراض به بلاتکلیفی و نحوه بازداشت خود به مدت ۲۵روز دست به اعتصاب غذا زده بود.
او به اتهام محاربه و فساد فی الارض از طریق اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، توهین به رهبر جمهوری اسلامی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و مسعود کردپور نیز به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، توهین به رهبر، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در این تاریخ محاکمه خواهند شد.
این اتهامات در حالی به این دو روزنامه‌نگار وارد شده که بسیاری از فعالین سیاسی و مدنی ایران با اتهاماتی مشابه این پرونده، در دادگاه‌های انقلاب محاکمه و به زندان‌های طولانی مدت محکوم شده‌اند. رادیو زمانه در رابطه با علت اتهامات وارده به این دو فعال مدنی و وضعیت فعلی پرونده آنان با جعفر کردپور، برادر خسرو و مسعود کردپور گفت‌گو کرده است.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130726_Masoud&KhosroKordpour_PoliticalKurdPrisoners_IsmaeilJalilvand.mp3[/podcast]

Share