Share

اتحادیه عمومی کار تونس (UGTT)، بزرگ‌ترین سندیکای این کشور پس از برگزاری جلسه طولانی خود در شب گذشته در رابطه با رویدادهای اخیر تونس و ترور محمد براهمی، سیاستمدار سکولار و چپگرا، اعلام کرد که خواهان برکناری دولت است.

محمد براهمی ۵۸ ساله سوم مردادماه جاری در مقابل خانه‌اش هدف ۱۱ گلوله قرار گرفت و کشته شد. از آن روز تونس در بحران تازه‌ای به‌سر می‌برد و مخالفان دولت بارها برای نشان دادن اعتراض خود به خیابان‌ها آمده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مرکزیت اتحادیه عمومی کار تونس نه مهلتی برای برکناری دولت تعیین کرده و نه خواهان انحلال مجلس ملی مؤسسان شده است.

سامی الطاهر، معاون دبیرکل اتحادیه عمومی کار تونس گفت این سندیکا خواهان برکناری دولت و تشکیل دولت جدید با توافق عمومی است.

وی همچنین گفت اتحادیه خواهان یک ارزیابی مستقل از متنی است که مجلس ملی مؤسسان به‌عنوان قانون اساسی تصویب کرده است.

با این حال علی عریض، نخست‌وزیر تونس روز گذشته گفت دولت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و انتخابات بعدی در روز ۱۷ دسامبر برگزار خواهد شد.

اتحادیه عمومی کار تونس با حدود ۵۰۰ هزار عضو توانایی آن را دارد که اعتصاب عمومی در کشور به‌راه اندازد، همان‌طور که پس از ترور براهمی و شکری بلعید در ماه فوریه گذشته اعلام اعتصاب عمومی ۲۴ ساعته کرد.

Share