Share

امروز در حالی که در مجلس، نمایندگان موافق و مخالف وزیران پیشنهادی دولت یازدهم سخن می‌گفتند، محمدعلی بزرگواری، نماینده کهگیلویه به مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حمله کرد.

وی که به‌عنوان مخالف کلیات برنامه دولت جدید حرف می‌زد، گفت: “آیا رواست که از اهالی و طرفداران فتنه در کابینه استفاده کنیم؟ از کسانی که به نمایندگی از سران فتنه در جلسه با رهبری شرکت کردند؟ باز برویم از همین‌ افراد استفاده کنیم و آرامش کشور را به هم بزنیم؟”

مسئولان جمهوری اسلامی از رویدادهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به‌عنوان “فتنه” یاد می‌کنند.

بزرگواری با بیان این‌که “ما با فتنه‌گران سر سازش نخواهیم داد”، افزود: “آقای زنگنه (وزیر پیشنهادی نفت) بیاید و باز هم آن آقازاده دله‌دزد مهدی هاشمی بیاید و میدان‌دار شود؟ نباید به او رأی داد. این آقازاده‌های دله‌دزد به نظام و روحانیت خیلی ضربه زدند.”

این سخنان محمدعلی بزرگواری با تذکر علی لاریجانی، رئیس مجلس و برخی از نمایندگان روبه‌رو شد.

در پاسخ به این سخنان مهدی هاشمی نامه‌ای به مجلس نوشت که بخش‌هایی از آن در مجلس خوانده شد.

در این نامه وی سخنان بزرگواری را به‌دور از “رگه‌هایی از عقلانیت‌، اعتدال و قانون” دانست و گفت این اتهام‌ها “در پی چهار سال گذشته بارها از تریبون‌های مختلف از جمله رسانه ملی و خانه ملت بیان شده است.”

همچنین فاطمه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی نیز خواستار واکنش حسن روحانی و علی لاریجانی به سخنان محمدعلی بزرگواری شد.

فاطمه هاشمی گفت: “هنگام پخش فیلمی مربوط به اقوام آقای لاریجانی که توسط احمدی‌نژاد به مجلس برده شده بود آقای علی لاریجانی موضع‌گیری قاطعی کردند. مجلس و قوه قضاییه موظف به رعایت حقوق مردم هستند. نه این‌که وقتی به برادر آقای علی لاریجانی تهمت می‌زنند، ایشان آن زلزله سیاسی را در کشور ایجاد کنند و برای بقیه واکنش عادی بگیرند.”

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی نیز با انتشار بیانیه‌ای به سخنان اظهارشده در مجلس اعتراض کرد و نوشت بعضی از نمایندگان مجلس اقدام “فراقانونی” کرده تریبون مجلس را “آلوده به توهین، تهمت، افترا و دروغ” علیه هاشمی رفسنجانی و خانواده‌اش کردند.

Share