Share

از ظهر امروز سه‌شنبه ۲۹ خردادماه (۲۰ اوت) نخستین مرحله از فروش بلیت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برزیل آغاز شد.

جام جهانی برزیل در ۱۲ شهر این کشور برگزار خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در این مرحله، بر روی سایت خود نزدیک به یک میلیون بلیت را که یک سوم کل بلیت‌های مسابقات جام جهانی فوتبال است، به فروش می‌رساند.

فیفا اعلام کرد که دست‌کم ۳۰۰ هزار عدد از این بلیت‌ها در دسته‌بندی چهار یعنی با قیمت ارزان بین ۱۵ و ۸۲,۵ دلار (۱۱ و ۶۲ یورو) برای شهروندان برزیلی بالای ۶۰ سال سن، دانشجویان و دریافت‌کنندگان کمک‌هزینه خانوادگی در برزیل به فروش می‌رسند.

طرفداران تیم‌های خارجی به سه دسته‌بندی دیگر تعلق دارند.

پیش‌بینی می‌شود ۶۰۰ هزار توریست خارجی در برزیل حضور داشته باشند

به‌عنوان مثال بلیت‌های مسابقه گشایش جام جهانی در سائوپائولو در دسته‌بندی یک ۴۹۵ دلار (۳۷۱ یورو)، در دسته‌بندی دو ۳۳۰ دلار (۲۴۷ یورو) و در دسته‌بندی سه ۲۲۰ دلار (۱۶۵ یورو) اعلام شده است.

بلیت‌های مسابقه نهایی که ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۴ در ماراکانا برگزار خواهد شد، در دسته‌بندی یک ۹۹۰ دلار (۷۴۲ یورو)، در دسته‌بندی دو ۶۶۰ دلار (۴۹۵ یورو) و در دسته‌بندی سه ۴۴۰ دلار (۳۳۰ یورو) به فروش می‌رسد.

فیفا گفته است در جریان مرحله نخست فروش بلیت‌ها، تاریخ دقیق درخواست‌ها به حساب نخواهند آمد اما بعد با جمع‌آوری همه درخواست‌ها آن‌ها را بر اساس تاریخ دسته‌بندی می‌کنند. اگر چنان‌چه درخواست بلیت برای هر مسابقه‌ای بیش از میزان تعیین شده بود آنگاه قرعه‌کشی انجام خواهد شد.

در حال حاضر تنها تیم‌های ملی فوتبال ایران، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا به جام جهانی راه یافته‌اند. برزیل نیز به‌عنوان تیم میزبان بدون مسابقات مقدماتی در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد.

با مشخص شدن تیم‌های دیگر روز ششم دسامبر قرعه‌کشی جام جهانی برگزار خواهد شد.

جام جهانی برزیل در ۱۲ شهر این کشور برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود ۶۰۰ هزار توریست خارجی در آن حضور داشته باشند.

Share