Share

صبح امروز خانه اصناف سینمای ایران که به “خانه سینما ـ دو” معروف است در بیانیه‌ای جلسه معارفه علی جنتی، وزیر ارشاد جدید را تحریم کرد.

به گزارش منابع خبری ایران این تحریم از آن‌جا صورت گرفت که خانه اصناف سینمای ایران خواهان دیدار با جنتی پیش از این نشست بود اما وزیر ارشاد آن را برای بعد از معارفه خود موکول کرد.

خانه اصناف سینمای ایران در بیانیه خود آورد: “آقای وزیر! آرزو کرده بودیم با وزیدن هوای تازه، شُش‌های خسته و کم‌جانمان را جانی ببخشیم. آرزو کرده بودیم با ظهور سبز شما نفاق و فرق از جمع شکسته ما سینماگران فِید شود. اما گویا پیش‌تر از ما این هوای تازه را مسموم ساخته‌اند!”

این تشکل که به‌تازگی با حمایت مسئولان وزارت ارشاد دولت دهم محمود احمدی‌نژاد در مقابل تشکل صنفی خانه سینما شکل گرفته، افزوده است: “آقای وزیر! ظاهرا در نگاه شما اعتدال را جایی نیست! پس علی‌رغم آرزویمان،‌ از شرکت در جلسه معارفه شما در روز پنج‌شنبه معذوریم. لطف کرده ما را مِس کنید!”

در پی این بیانیه روابط عمومی وزارت ارشاد در اطلاعیه‌ای گفت دیدار با تمامی تشکل‌های صنفی، انجمن‌ها و نهادهای فرهنگی در اولویت فعالیت وزیر ارشاد است اما در نخستین هفته کاری به دلیل “حجم بالای تقاضاها و فشردگی برنامه‌ها” مقدور نیست.

وزارت ارشاد پذیرفت که خانه اصناف سینمای ایران در هفته آینده به دیدار علی جنتی برود.

Share