Share

20130823_Hamkelasi_FarshadMohammadiدر هفته‌ای که گذشت، پایگاه خبری تحلیلی امید نزدیک به اصلاح‌طلبان گزارش داد که طی روزهای گذشته سازمان سنجش به صورت گسترده با فعالان دانشجویی سراسر کشور که سال گذشته در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده و پذیرفته شده‌اند تماس گرفته و از آنان خواسته شده که با مراجعه به سازمان سنجش به سؤالات کارشناسان این سازمان درباره فعالیت‌های دانشجویی در سال‌های گذشته به ویژه در حوادث سال ۸۸ پاسخ دهند.
این گزارش افزوده است که نماینده یکی از نهادهای امنیتی که به همین منظور در سازمان سنجش حضور پیدا کرده است، مبادرت به اخذ تعهد از فعالان دانشجویی کرده و در مواردی درخواست همکاری با آن‌ها را داشته‌اند.

از سوی دیگر با عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به جعفر میلی‌منفرد، کاندیدای پست وزارت علوم، جعفر توفیقی به عنوان سرپرست این وزارت خانه معرفی شده است که البته او هم مورد انتقاد تند اصول‌گرایان قرار گرفته است.
روزنامه کیهان به سردبیری حسین شریعتمداری در خبر ویژه روز چهارشنبه، جعفر توفیقی، سرپرست فعلی وزارت علوم و گزینه احتمالی پیشنهادی به مجلس را به «خیانت و جنایت» متهم کرد و خواستار مجازات وی شد.

از سوی دیگر، علی رغم اظهارات مقامات دولت یازدهم برای توقف طرح‌های تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هفته‌ای که گذشت گفت که ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی در دستور کار دانشگاه آزاد قرار دارد.
فرهاد دانشجو، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با ادعای اینکه ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی برای افزایش آزادی دانشجویان در انتخاب است، اظهار کرد: «آزاد منشی و نگاه فرهیختگی در دانشگاه آزاد بر این محور است که حق انتخاب را برای دانشجو افزایش دهد که یک موردش هم همین ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی است و ما نیز برنامه ایجاد این دانشگاه‌ها را در دستور کار خود داریم.».

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130824_Hamkelasi_FarshadMohammadi.mp3[/podcast]

Share