Share
پوستر "مسافر" ساخته هاتف

پوستر “مسافر” ساخته هاتف

فیلم “مسافر” نخستین ساخته هاتف، خواننده و ترانه‌سرای ایرانی در هجدهمین جشنواره سینمایی پرتوبللو لندن به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش رادیو زمانه، فیلم داستانی “مسافر”، نخستین فیلم بلند هاتف که در مدت زمان هشتاد و دو دقیقه ساخته شده، قرار است در بخش سینمای جهان جشنواره سینمایی پرتوبللو با فیلم‌های بلند دیگر به رقابت بپردازد.

جشنواره پرتوبللو لندن ۳۰ اوت آغاز می‌شود و تا ۱۵ سپتامبر ادامه دارد.

فیلم بلند و داستانی “مسافر” به نویسندگی و کارگردانی هاتف در مدت ۱۸ ماه ساخته شده است. مضمون این فیلم مشکلات و تنهایی‌ مهاجران ایرانی در آمریکا و آمادگی آنها به کمک به یکدیگر در شرایط دشوار است.

در فیلم “مسافر” مرجان وایقان به عنوان بازیگر نقش اصلی ایفای نقش می‌کند. افزون بر او که در تهیه و تولید این فیلم هم با هاتف همکاری داشته، خود هاتف و همچنین پیک نوشین، بابک ناقی، مهدی قناد مقدم، فرید و دینا رازی، بی‌بی ناز منفردزاده، محمد یزدی و تعدادی از بازیگران امریکایی بازی می‌کنند.

جشنواره فیلم پورتوبلو که در سال ۱۹۹۶ بنیان گذاشته شد، محلی برای نمایش فیلم‌های تجربی است که فرصت چندانی برای نمایش در سایر جشنواره‌های جهانی به دست نمی‌آورند.

هاتف در بدو پیروزی انقلاب ایران، در پانزده‌سالگی ترانه “الله الله تو پناهی بر ضعیفان یا الله” را خواند، اما به زودی از انقلاب رویگردان شد. او در سال‌های نخستین دهه ۱۳۷۰ ترانه‌های شاد می‌خواند و سپس به آمریکا مهاجرت کرد.او همچنین ترانه “خرداد” را در همدلی با نهضت سبز خوانده و اجرا کرده است.

رادیو جوان به تازگی موزیک ویدیو فیلم “مسافر” را منتشر کرده است.

Share