Share

شماری از زندانیان سیاسی ایران در نامه‌ای به آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه درباره وضعیت جسمی حسین رونقی ملکی که در زندان است، هشدار دادند.

به گزارش تارنمای کلمه، این زندانیان گفته‌اند حسین رونقی ملکی، زندانی سیاسی دارای بیماری‌های مختلف است که از ۲۵ روز قبل به دلیل اعتصاب غذا این بیماری‌ها تشدید شده است.

در این نامه آمده است: “پزشک قانونی قبلا نیز چندین بار وضع خطیر بیماری وی را به دادستان اعلام کرده است. ولی با وجود اورژانس و خطرناک بودن رو به تزاید وضعیت وی مسئولین مربوطه اقدامی برای بستری شدن وی در بیمارستان نکرده‌اند و به جای برخورد مسئولانه، بیشتر در صدد لجاجت با این بیمار هستند و در پاسخ به اعتراض وی یک بار به خود او و یک بار به پدر وی گفته‌اند حداکثر این است که می‌میرد و پس از چند روز سر و صدا همه چیز تمام می‌شود.”

امضاکنندگان این نامه افزوده‌اند: “ما هشدار می‌دهیم، هشداری جدی، که جان انسانی در بند ۳۵۰ در خطر است و با نگرانی اعلام می‌کنیم که چه بسا این هشدارنامه عن‌قریب به شهادت‌نامه‌ای جدید تبدیل گردد، ما مصرانه درخواست می‌کنیم تا دیر نشده و انسانی قربانی بی‌تدبیری‌ها و اهمال‌های مسئولین دادستانی تهران نشده است اقدام کنید که ممکن است فردا خیلی دیر باشد.”

حسین رونقی ملکی، زندانی سیاسی از ۱۸ مردادماه در اعتراض به شرایطش دست به اعتصاب غذا زده است و مادر این زندانی سیاسی نیز در اعتراض به این وضعیت اعتصاب غذا کرده است.

حسین رونقی ملکی در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در ۲۲ آذرماه همان سال بازداشت شد و به اتهامات “تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به رئیس دولت” به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

Share