Share

تصویر اولاز این هفته نمایش عمومی فیلم «زیبایی بزرگ» ساخته پائولو سورنتینو٬ فیلمساز ایتالیایی در سینماهای کشورهای انگلستان٬ ایرلند و دانمارک آغاز شده است. اکران این هفته اختصاص به معرفی این فیلم دارد.

«زیبایی بزرگ» نخستین‌بار امسال در بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم کن به روی پرده رفت و نامزد جایزه نخل طلایی این جشنواره بود. پس از آن فیلم در جشنواره‌های دیگری چون کارلووی‌واری و مونیخ نیز به روی پرده رفت و در جوایز گلدن گلوبس کشور ایتالیا نامزد چهار جایزه بود که توانست جایزه بهترین فیلمبرداری را به دست آورد. فیلم از نیمه ماه نوامبر در کشورهایی چون هلند٬ مجارستان و آمریکا نیز به نمایش در می‌آید.

فیلم داستان جپ گامباردلا ۶۵ ساله٬ روزنامه‌نگار و منتقدی ایتالیایی است که در جوانی یک کتاب موفق نیز نوشته و منتشر کرده است٬ اما اکنون سال‌هاست که چیزی نمی‌نویسد. او روزها را به بیهودگی و شبهایش را به خوش‌گذرانی در پارتی‌های شبانه رم می‌گذراند. یک روز صبح پس از بازگشت از یک پارتی او در برابر خانه‌اش با مردی ملاقات می‌کند که خود را همسر الیزا٬ اولین وشاید تنها عشق سال‌های دور او معرفی می‌کند. مرد به جپ می‌گوید که الیزا مرده است و از خود دفترچه یادداشتی به جای گذاشته که در آن از عشق همیشگی خود به جپ در تمامی این سال‌ها نوشته است. همزمانی این اتفاق با سالروز تولد جپ او را به خود فرو برده و وادار به مرور و بازگویی خاطرات جوانی خود می‌کند.

هر هفته در «برنامه سینمایی اکران» نگاهی داریم به یکی از فیلم‌های مهم روی پرده سینماهای جهان. در این برنامه مروری می‌کنیم بر خلاصه داستان فیلم٬ معرفی عوامل سازنده٬ گفته‌های فیلمسازان٬ چگونگی ساخت فیلم و نمایش آن و در نهایت نظر برخی از منتقدان معروفترین و شناخته‌شده‌ترین مجله‌های سینمایی و روزنامه‌های جهان درباره فیلم. همچنین در این برنامه می‌توانید بخش‌هایی از صدای پیش‌پرده فیلم و موسیقی متن آن را بشنوید.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130910_Farhangi_EkranCinema_M_Yousefipour.mp3[/podcast]

Share