Share

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران در نشست رسانه‌ای خود از وضعیت آرش صادقی دانشجوی زندانی اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت چنین فردی در زندان وجود ندارد.

به‌گزارش منابع خبری ایران اژه‌ای گفت: “گفته شده که این فرد در زندان اوین اعتصاب غذا کرده است در حالی که در زندان اوین در سال ۹۱ و ۹۲ چنین فردی وجود نداشته است.”

وی در همین حال افزود: “البته در سال ۸۹ فردی با این نام دستگیر شده و به یک سال حبس محکوم شده است که بعد از سپری کردن محکومیت آزاد شده است، ولی اگر تشابه اسمی هم بوده است چنین فردی در سال ۹۱ و ۹۲ در زندان اوین وجود نداشته است.”

دانشجونیوز در این‌باره نوشته است این در حالی است که پیش از این یکی از منابع نزدیک به خانواده آرش صادقی، شکایت وی از وزارت اطلاعات در مورد مرگ مادرش در جریان دستگیری وی را؛ دلیل بازداشت طولانی وی در انفرادی اوین اعلام کرده بود.

این منبع آگاه گفته بود: “مقاومت آرش در عدم انصراف از شکایتش، موجب گروگان‌گیری وی توسط وزارت اطلاعات شده است و ممکن است تا زمان انصراف آرش از این شکایت، ادامه داشته باشد.”

آرش صادقی دانشجوی کار‌شناسی ارشد فلسفه و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی نخستین بار در ۱۸ تیرماه سال ۱۳۸۸ در جریان اعتراضات انتخاباتی بازداشت شد.

مادر آرش صادقی در جریان حمله مأموران برای بازداشت فرزندش دچار ایست قلبی شد و جان سپرد.

این دانشجو پس از ۵۰ روز بازداشت با قرار کفالت آزاد شد، اما بار دیگر در ششم دی‌ماه‌‌ همان سال بازداشت و در فروردین سال ۱۳۸۹ با قرار وثیقه آزاد شد.

وی به پنج سال حبس تعزیری کاهش یافت و دوباره در ۲۵ دی‌ماه سال ۹۰ بازداشت گردید و تاکنون در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات نگهداری می‌شود.

Share