Share

سرانجام پس از مدت‌ها کشمکش و اختلاف با مسئولان وزارت ارشاد دولت‌های نهم و دهم، خانه سینما همزمان با ۲۱ شهریورماه روز ملی سینما در ایران با حضور جمع کثیری از اهالی سینما و حجت‌الله ایوبی، رئیس جدید سازمان سینمایی بازگشایی شد.

جمع کثیری از اهالی سینما در بازگشایی خانه سینما شرکت داشتند

به‌گزارش منابع خبری ایران، ایوبی در نخستین نشست رسانه‌ای خود با اعلام این‌که از امروز با حکم علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت‌های این نهاد صنفی قانونی و رسمی خواهد بود، گفت: “خانه سینما منحل نشده بود بلکه در دولت قبل وزارت ارشاد آن را تعطیل کرده بود.”

وی افزود: “وقتی نهادی ثبت می‌شود، دیگر یک شخصیت حقوقی است که وزارت ارشاد به هیچ‌وجه نمی‌تواند آن را منحل کند.”

حجت‌الله ایوبی، رئیس جدید سازمان سینمایی: خانه سینما منحل نشده بود بلکه در دولت قبل وزارت ارشاد آن را تعطیل کرده بود

رئیس سازمان سینمایی ایران مسئله خانه سینما را “خار کوچکی” دانست که به‌گفته وی “هم مانع حرکت سینما شد و هم مانعی برای مدیریت سینمایی بود”.

وی بازگشایی خانه سینما را بسیار مهم خواند و گفت: “این مجموعه به‌عنوان یک مشاور خوب، اصناف مختلف را کنار هم جمع کرده و به مدیریت کمک می‌کنند.”

ایوبی همچنین تأکید کرد که فعالیت خانه سینما بر اساس توافق‌های قبلی با مسئولان پیشین وزارت ارشاد پیش خواهد رفت و این نهاد با برگزاری مجمع عمومی خود اساسنامه آن را اصلاح کرده و هیئت مدیره جدید را انتخاب خواهد کرد.

در بازگشایی خانه سینما، سینماگرانی چون بهمن فرمان‌آرا، رخشان بنی‌اعتماد، رضا میرکریمی، کیومرث پوراحمد، گلاب آدینه، امین تارخ، محمدعلی سجادی، علی‌رضا داوودنژاد، فرشته طائرپور، گوهر خیراندیش، جهانگیر کوثری، مهتاب کرامتی، نورالدین زرین‌کلک، داریوش فرهنگ، آتیلا پسیانی، رضا کیانیان، مازیار میری، همایون اسعدیان، علی‌رضا خمسه، عزیز ساعتی، ناصر صفاریان، ابراهیم فروزش، رامبد جوان، امیرشهاب رضویان، هوشنگ گلمکانی، محمدعلی طالبی و … شرکت داشتند.

خانه سینما در ایران نهادی صنفی با بیش از پنج هزار عضو است که با بالا گرفتن اختلاف‌های مسئولان آن با وزارت ارشاد، در دی‌ماه سال ۱۳۹۰ از سوی وزارت ارشاد تعطیل و سپس منحل شد.

در این زمینه:

بازگشایی خانه سینما در روز ملی سینما

Share