Share

“نیمفومانیا”، فیلم جنجال‌برانگیز لارس فون تریر، کارگردان نام‌آشنای دانمارکی به شکل کامل در جشنواره فیلم برلین به نمایش درمی‌آید.

پوستر "نیمفومانیا"، بخشی از استراتژی هوشمندانه برای تبلیغ فیلم

پوستر “نیمفومانیا”، بخشی از استراتژی هوشمندانه برای تبلیغ فیلم

نسخه سانسور نشده “نیمفومانیا” پنج ساعت است. اما در دانمارک یک ساعت از این فیلم را حذف کردند و سپس به آن اجازه اکران دادند. در سایر کشورهای اروپایی هم این فیلم به شکل دو فیلم دو ساعته در دو نوبت اکران خواهد شد.

به گزارش رادیو زمانه، در بخش غیر رقابتی شصت و چهارمین جشنواره فیلم برلین، بخش نخست این فیلم به نمایش گذاشته می‌شود.

دیتر کوسلیک، مدیر جشنواره فیلم برلین از “نیمفومانیا”، تازه‌ترین ساخته لارس فون تریر به عنوان اثری یاد کرده که “از نظر زیباشناسی شکوهمند و رادیکال” است.

“نیمفومانیا”، تن‌کامی‌های وحشیانه زنی در مرز ۵۰ سالگی را بازگو می‌کند. او در یک شب سرد زمستانی، در کوچه‌ای به یک مرد مجرد به نام “جو” که پا به سن گذاشته برمی‌خورد. جو از حال رفته است. او را با خود به خانه می‌برد و در حالی که زخم‌هایش را پانسمان می‌کند، با گذشته او آشنا می‌شود. جو در هشت بخش ماجراهایی را که بر او رفته بازگو می‌کند.

شارلوت گینزبرگ، شیا لابوف و اما تورمن از بازیگران سرشناسی‌اند که در این فیلم بازی می‌کنند.

پیش‌پرده “نیمفومانیا”، ساخته لارس فون تریر

لارس فون تریر “نیمفومانیا” را با بودجه اندکی ساخته است. اما موفق شد پیش از اکران فیلم، از رسانه‌ها برای تبلیغ آن استفاده کند. پوسترهایی منتشر شد با تصویر بازیگران سرشناس این فیلم در لحظه ارگاسم و به‌تدریج پیش‌پرده‌هایی هم از این فیلم در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت که در رسانه‌ها پربازتاب بود.

در جشنواره فیلم برلین از شش تا ۱۶ فوریه فیلم‌هایی از سراسر جهان بر سر به دست آوردن خرس طلا و نقره این جشنواره با هم رقابت می‌کنند.

در همین زمینه:

جشنواره فیلم برلین از کن لوچ تقدیر می‌کند

Share