Share

پیمان (امیررضا) عارفی، زندانی سیاسی که گفته می‌شد ناپدید شده است به تهران رفت.

به گزارش سایت کلمه، دوستان پیمان عارف گفته‌اند این زندانی سیاسی تبعیدی در مسجدسلیمان که چند روز پیش مادر و همسرش در راه بازگشت از ملاقات با وی تصادف کرده و کشته شدند، روز گذشته به دلیل اندوه شدید ناشی از این اتفاق، به محل بروز تصادف مراجعه کرده و امروز به تهران آمد.

پیمان عارفی با سپردن وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان مسجدسلیمان به مرخصی آمده بود تا در مراسم ختم مادر و همسرش در تهران شرکت کند اما شب گذشته در مسیر فرودگاه ناپدید شد.

برخی از سایت‌های اینترنتی روز گذشته از “فرار” پیمان عارفی نوشته بودند.

ناهید رحمانی و زیبا صادق‌زاده ، مادر و همسر پیمان عارفی چند روز پیش در راه بازگشت از ملاقات وی در یک سانحه رانندگی در جاده اهواز کشته شدند.

پیمان عارفی دو ماه پیش از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به همراه همسر خود به اتهام هواداری از انجمن پادشاهی بازداشت و در دادگاه به اعدام محکوم شد. حکم وی سپس در دادگاه تجدید نظر به ۱۵ سال در تبعید کاهش یافت.

وی با این‌که دو ماه پیش از انتخابات ۸۸ بازداشت شده بود، اما در دادگاه‌هایی که در جریان اعتراضات خیابانی پس از انتخابات به عنوان یکی از بازداشت‌شدگان حوادث انتخابات محاکمه شد و تحت فشار به دروغ اعتراف کرد که در زمان انتخابات در روند برگزاری انتخابات اخلال کرده است.

Share