Share

شصت و چهارمین جشنواره فیلم برلین در نظر دارد با نمایش فیلم «کاپوتی» خاطره فیلیپ سیمور هافمن را گرامی دارد.

فیلیپ سیمور هافمن در نقش ترومن کاپوتی، نویسنده آمریکایی

فیلیپ سیمور هافمن در نقش ترومن کاپوتی، نویسنده آمریکایی

فیلیپ سیمور هافمن، بازیگر سرشناس سینمای آمریکا چندی پیش در اثر استفاده از هروئین در آپارتمانش درگذشت.

جیمز شیمس، رییس هیأت داوران جشنواره فیلم برلین در مراسم گشایش این جشنواره که شب گذشته در قصر برلیناله، در میدان پوستدام در برلین برگزار شد اعلام کرد که فیلم «کاپوتی» در این جشنواره در بزرگداشت خاطره سیمور هافمن به نمایش درمی‌آید. او گفت به این ترتیب ما احساس می‌کنیم که او در کنار ما حضور دارد.

این بازیگر سر‌شناس در برخی از گفت‌و‌گو‌هایش اعلام کرده بود که سال‌ها پیش به هروئین معتاد بود. در بهار سال گذشته هم به همین خاطر تحت درمان قرار داشت.

هافمن سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد: در سال ۲۰۰۷ برای فیلم جنگ چارلی ویلسون، در ۲۰۰۸ برای تردید و در سال ۲۰۱۳ برای بازی در فیلم استاد (مرشد). او در سال ۲۰۰۵ برای فیلم «کاپوتی» جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد.

فیلیپ سیمور هافمن در بسیاری از فیلم‌هایش نقش‌های مکمل را به عهده می‌گرفت، اما با تسلطش بر هنر بازیگری و انعطافش در فرورفتن در نقش‌های متنوع و شخصیت‌های پیچیده، بازیگر نقش اصلی را تحت‌الشعاع بازی خود قرار می‌داد.

وقتی رسانه‌ها خبر درگذشت فیلیپ سیمور هافمن را اعلام کردند، چراغ‌های برادوی در نیویورک به احترام او به مدت یک دقیقه خاموش شد.

در همین زمینه:

«هتل بزرگ بوداپست» جشنواره فیلم برلین را صورتی کرد
فیلیپ سیمور هافمن، بازیگر توانای نقش‌های مکمل درگذشت

Share