Share

در روز گشایش المپیک زمستانی سوچی باز هم مخالفان سیاست‌های کرملین و قوانین ضد دگرباشان جنسی در روسیه دست به اعتراض زدند. پلیس در مسکو و سن‌پترزبورگ بیش از ۲۰ معترض را بازداشت کرد.

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، معترضان در مسکو با شعار “نه به بازی‌های المپیک؛ در کشوری که سرکوب سیاسی وجود دارد”، مورد حمله پلیس قرار گرفتند.

وب‌سایت کاسپاروف که از منتقدان کرملین است شامگاه امروز، جمعه ۱۸ بهمن‌ماه (هفتم فوریه) نوشت در مرکز مسکو و در نزدیکی میدان سرخ نیروهای امنیتی چندین معترض را بازداشت کردند.

بنا به این گزارش، دست‌کم ۱۵ تن از مخالفان سیاست‌های ولادیمیر پوتین در مسکو بازداشت شده‌اند.

همچنین دست‌کم دو تن از مخالفان نیز که در یک ایستگاه مترو پلاکاردی با شعار “بازی‌های [المپیک] غارتگران” در دست داشتند بازداشت شدند.

اپوزیسیون، شرکت‌های کارفرمای تأسیسات المپیک را که به کرملین نزدیک هستند متهم می‌کند که با ساخت‌وسازهای خود در سوچی مبالغ کلانی به جیب زده‌اند.

مراسم گشایش بیست‌ودومین دوره بازی‌های المپیک زمستانی در سوچی

در سن‌پترزبورگ نیز پلیس علیه معترضان وارد عمل شد و چهار فعال مدافع حقوق دگرباشان جنسی را که علیه قوانین ضدهمجنسگرایان در روسیه دست به تظاهرات زده بودند، دستگیر کرد. آن‌ها علیه تبعیض جنسیتی در مسابقات المپیک سوچی اعتراض می‌کردند.

مراسم گشایش بیست‌ودومین دوره بازی‌های المپیک زمستانی در سوچی، شامگاه امروز تحت تدابیر شدید امنیتی، برگزار شد.

در این بازی‌ها، دو هزار و ۹۰۰ ورزشکار برای کسب مدال‌های قهرمانی بیش از ۱۶ روز به رقابت خواهند پرداخت.

این المپیک گران‌ترین در تاریخ المپیک‌های زمستانی خواهد بود و انتظار می‌رود که بیش از ۳۷ میلیارد یورو هزینه برداشته باشد.

در این زمینه:
مراسم جشن افتتاح المپیک زمستانی سوچی

Share