Share

سایت الف نوشت احتمال دارد بابک زنجانی، تاجر و سرمایه‌دار ایرانی که هم‌اکنون زندانی است از زندان آزاد شود.

بابک زنجانی

بابک زنجانی بیش از دو ماه پیش در ۹ دی‌ماه سال جاری بازداشت شد.

این تارنما نوشت در صورتی که دولت مصادیق فساد مالی زنجانی را به قوه قضائیه ارائه نکند، احتمال دارد وی به زودی از زندان آزاد شود.

بابک زنجانی بیش از دو ماه پیش در ۹ دی‌ماه سال جاری بازداشت شد و هنوز کیفرخواست اتهامی برای وی صادر نشده است.

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور ماه گذشته گفته بود که زنجانی فهرست اموالش را در اختیار قوه قضائیه قرار داده و گفته حاضر است برای تسویه حساب بدهی‌اش اموالش را به وزارت نفت منتقل کند.

اژه‌ای افزوده بود قوه قضائیه در انتظار تصمیم وزارت نفت است تا “پس از آن و در مرحله دوم اگر متوجه وقوع جرمی شود به آن جرم هم رسیدگی کند.”

سایت الف نوشته است: “به‌نظر می‌رسد فعلا از دیدگاه قوه قضائیه تنها جرم بابک زنجانی اموال دولتی است  که بازگردانده نشده است.”

این سایت افزوده است: “تاکنون مشخص نیست آیا وزارت نفت «وقوع جرم‌های دیگر» زنجانی را به قوه قضائیه اعلام کرده یا نه؟ دولت مدعی است در این پرونده «فساد مالی» صورت گرفته است. به‌علاوه علت عدم صدور کیفرخواست برای بابک زنجانی پس از گذشت بیش از دو ماه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.”

به‌نوشته الف تاکنون بازداشت بابک زنجانی تنها از بیم خروج او از کشور و دستگیری توسط اینترپل صورت گرفته بود. چرا که نام او در پرونده رضا ضراب مطرح شده بود. حالا با آزاد شدن ضراب این بیم هم از میان رفته است.

Share