Share

دراویشی که صبح روز گذشته، یکشنبه ۱۸ اسفندماه در جریان تجمع اعتراضی مقابل دادستانی تهران بازداشت و به اوین منتقل شده بودند، آزاد شدند.

1601040_596687030417294_384267427_n

به گزارش وب‌سایت مجذوبان نور، بازداشت این عده به‌دنبال گردهمایی آن‌ها برای پی‌گیری مسائل حقوقی و درمانی دراویش زندانی مقابل دادستانی تهران صورت گرفته بود.

این دراویش که گروهی از آن‌ها از خانواده‌های درجه یک دراویش زندانی بودند روز شنبه ۱۷ اسفندماه نیز در مقابل دادستانی تهران تجمع کرده بودند و گردهمایی روز گذشته آن‌ها به دلیل پی‌گیری وعده مسئولان دادستانی مبنی بر عمل به مطالبات خانواده‌ها در مورد امور درمانی و رفع تبعید دو زندانی درویش بود که این گردهمایی نیز مانند تجمع روز شنبه با دخالت مأموران امنیتی به خشونت کشیده شد.

روز گذشته، ۳۱ زن و بیش از ۲۰۰ مرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اوین منتقل شده بودند. همچنین نیروهای امنیتی خیابان‌های منتهی به دادستانی را با استقرار مأموران امنیتی زن و مرد، ماشین‌های آب‌پاش و تجهیزات ضد شورش مسدود کرده بودند.

۱۰درویش زندانی محبوس در زندان‌های اوین تهران، رجایی‌شهر کرج و زندان نظام شیراز روز شنبه اعلام کرده بودند در صورت بی‌توجهی مسئولان به حقوق قانونی زندانیان سیاسی و عقیدتی، اعتصاب غذای تر خود را از روز یکشنبه به اعتصاب خشک تبدیل خواهند کرد.

پیش از این در پی اعتصاب غذای ۱۰ تن از دراویش زندانی در زندان‌های اوین٬ رجایی‌شهر، نظام شیراز و بندرعباس، بیش از دو هزار نفر از دراویش گنابادی سراسر کشور، با اعلام همبستگی با این زندانیان، در خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زده‌ بودند.

Share