Share

دادستانی تهران با مرخصی و ملاقات حضوری مسعود باستانی، روزنامه‌نگار زندانی با همسرش مهسا امرآبادی، به دلیل امضای نامه به رئیس‌جمهور ایران و درخواست رفع زندان خانگی از رهبران جنبش موسوم به سبز، مخالفت کرد.

مهسا امرآبادی و مسعود باستانی

مهسا امرآبادی و مسعود باستانی

به گزارش تارنمای کلمه، این اقدام دادستانی تهران در حالی صورت می‌گیرد که مسعود باستانی مدت سه ماه است از ملاقات حضوری محروم است.

مسعود باستانی که سابقهٔ کار در روزنامه‌های شرق، جمهوریت و کارگزاران را دارد، ۱۴ تیرماه ۱۳۸۸، در جریان رویدادهای پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شد.

این روزنامه‌نگار تا بهمن‌ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به‌سر می‌بُرد، اما در روز پنجم بهمن‌ماه ۱۳۸۸ از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمان خطرناک است، منتقل و در این زندان نگهداری شد.

مهسا امرآبادی همسر مسعود باستانی نیز که روزنامه‌نگار است، نخستین بار در خرداد سال ۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد.

امرآبادی دومین بار در اسفند ۸۹ به بهانه حضور در تجمع‌های اعتراضی به زندان خانگی میر حسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران جنبش اعتراضی سال ۸۸، توسط حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت شد در حالی که او در این تجمع شرکت نداشت.

مهسا امرآبدی به یک سال حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی محکوم شد و ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال جاری برای اجرای حکم خود به زندان اوین رفت.

این دو روزنامه‌نگار در تمام مدتی که در زندان به‌سر می‌برند از دیدار یکدیگر محروم بوده‌اند.

Share