Share

در آستانه نوروز خسرو کردپور، فعال حقوق بشر و روزنامه‌نگار زندانی کُرد به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

مسعود و خسرو کردپور در مجموع به ۹ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

مسعود و خسرو کردپور در مجموع به ۹ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

به‌گزارش آژانس خبری موکریان روز گذشته چهارشنبه ۲۸ اسفندماه، مأموران امنیتی خسرو کردپور، مدیرمسئول این آژانس خبری را به‌منظور اجرای حکم دادگاه بدوی، به زندان تبریز منتقل کردند.

بنا به این گزارش، انتقال این روزنامه‌نگار بدون اطلاع وکلا و خانواده‌اش صورت گرفته و حتی اجازه جمع‌آوری وسایل شخصی را به او نداده‌اند.

خسرو کردپور بیش از یک سال بود که به همراه برادرش مسعود کردپور در بازداشت و زندان بودند.

این دو برادر اسفندماه سال ۱۳۹۱ توسط مأموران اداره اطلاعات مهاباد بازداشت شدند، بیش از ۴ ماه را در بازداشتگاه اداره اطلاعات مهاباد و ارومیه بدون تفهیم اتهام و حق استفاده از وکیل در شرایط بازداشت موقت سپری کردند سپس در تیرماه سال جاری آنان را به زندان مرکزی مهاباد منتقل کردند.

خسرو و مسعود کردپور به اتهام ”اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام” در مجموع به ۹ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

خسرو کردپور در دادگاه بدوی برای اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس، برای اتهام اجتماع و تبانی به پنج سال حبس تعزیری به همراه تبعید در زندان تبریز و پس از پایان شش سال حبس به دو سال اقامت اجباری در کرمان محکوم شد.

وی در حال حاضر در بند قرنطینه زندان مرکزی تبریز نگهداری می‌شود و برادرش مسعود کردپور همچنان در زندان مرکزی مهاباد زندانی است.

Share