Share

اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی اعلام کرد که تورم مهم‌ترین دغدغه دولت یازدهم بوده ولی دولت اینک در مسیر مهار آن قرار دارد.

پرداخت یارانه

صف مردم در برابر دستگاه،های خودپرداز یارانه نقدی

خبرگزاری فارس به نقل از معاون اول رئیس جمهوری نوشته که آمار پرداخت یارانه‌ها نسبت به آمار بودجه‌های عمرانی تکان‌دهنده است: «ما طی هفت ماه گذشته هرزمان به ۲۲ برج نزدیک می‌شویم، دغدغه داریم که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان یارانه‌ها را چگونه تأمین و توزیع کنیم، در حالی که دریافتی دولت فقط یک هزار و ۸۰۰ میلیون تومان بود و ۹۵۰ میلیارد تومان هم از بودجه در اختیار قرار می‌گرفت، اما باز هم اعتبار ما کم بود.»

اسحاق جهانگیری تصریح کرده که در بهمن سال ۱۳۹۲ به ۷۷ میلیون و ۳۴۴ هزار نفر یارانه پرداخت شده که این میزان از جمعیت رسمی ایران بیشتر است.

 جهانگیری افزوده که آسیب‌های هدفمندی یارانه‌ها زیاد است و نمی‌توان مسیر پرداخت‌ها را به این نحو ادامه داد، زیرا این میزان بودجه در دست نیست.

معاون اول روحانی ابراز امیدواری کرده که بخش زیادی از مردم در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ثبت نام نکنند تا به بودجه فشار وارد نشود و طرح‌های عمرانی هم پیش بروند.

اسحاق جهانگیری  گفته است که مصرف انرژی در ایران چهار برابر متوسط  دنیاست و هدفمندی یارانه‌ها نتوانسته عدم تعادل در مصرف انرژی و تولید انرژی را محقق کند.  او تکرار کرده که  آب و برق از یارانه‌ها خارج می‌شوند.

 

Share