Share

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران ، شنبه نهم فروردین، در دیدار نوروزی جمعی از وزرا، معاونان و مدیران کل دستگاه های اجرایی گفت که بخش زیادی از عرصه فرهنگ خارج از حیطه اختیار دولت است.

حسن روحانی

روحانی: بیشتر حوزه فرهنگ خارج از حیطه دولت  است

رئیس دولت یازدهم گفته ساختمانی که در هشت سال گذشته خراب شده است، در چند ماه درست نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، حسن روحانی در ادامه این دیدار ابراز امیدواری کرد  که اکنون کار به درستی آغاز شده و «در حال برداشتن آوارها هستیم.»

در ماه های اخیر علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با انتقادهای بسیاری از سوی منتقدان طیف «اصول‌گرا» و ائمه جمعه مواجه بوده است.

روحانی ضمن اشاره به بازسازی شرایط نامناسب در عرصه سیاست خارجی گفت: «امروز به هر کجا که می‌رویم با شرایطی متفاوت از قبل مواجه می‌شویم و هیأت‌های فراوان اقتصادی و سیاسی به ایران سفر کرده و در سفرهای خارجی مشتاق ملاقات با ما هستند.»

روحانی  و مجلس

درمقایسه با دولت پیشین، دولت حسن روحانی با سوالات و تذکرات بیشتری از سوی نمایندگان مجلس مواجه بوده

او در این سخنرانی تاکید کرده «دوستی دیرینه و نزدیک را می‌شود با یک سخنرانی یا بیانیه خراب کرد، اما بازسازی این روابط و اعتماد از دست‌رفته بسیار زمان‌بر و سخت است.»

چندی پیش محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران، گفته بود که دولت جدید را از انتقاد به احمدی‌نژاد بر حذر می‌دارند. با این حال حسین مظفر، معاون نظارت مجلس ایران، ۱۸ اسفند، آماری از عملکرد نظارتی مجلس بر دستگاه اجرایی را اعلام کرده که بر این اساس دولت حسن روحانی با سوالات و تذکرات بیشتری نسبت به دولت احمدی‌نژاد روبرو بوده است.

روحانی همچنین اعلام کرد که افزایش قیمت کالاها در روزهای منتهی به عید نوروز کمتر از سال‌های گذشته بوده. او با بیان این که شرایط اقتصادی در هفت ماه گذشته آرامش و ثبات بهتری داشته است ادامه داد که در حوزه اقتصاد مردم  باید اطمینان یابند که «تصمیمات ناگهانی» گرفته نمی‌شود و «کارهای خلاف منطق و انتظار» انجام نمی‌شود.

رئیس دولت، میزان تورم را در سال آینده حدود ۲۵ درصد پیش‌بینی کرد.

Share