Share

هشت تن از نمایندگان استان اصفهان در مجلس ایران، در اعتراض به خبر دفن پیکر ریچارد فرای، ایران‌شناس آمریکایی در این استان به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران نامه نوشتند.

جنجال دفن پیکر ریچارد فرای در ایران همچنان ادامه دارد.

جنجال دفن پیکر ریچارد فرای در ایران همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، این نمایندگان اصفهان حسن روحانی را به «فضای فرهنگی و اعتقادی و سیاسی اصفهان و طرح این موضوع در اجتماعات مذهبی» توجه داده و گفته‌اند دفن پیکر ریچارد فرای در شهر اصفهان «غیرت دینی و ملی مردم» را «جریحه‌دار» می‌کند.

ریچارد نلسون فرای، ایران‌شناس و شرق‌شناس آمریکایی هفتم فروردین‌ماه سال جاری در ۹۴ سالگی در شهر بوستون درگذشت. او به دلیل علاقه‌اش به ایران وصیت کرده است که در کنار زاینده‌رود دفن شود. اما عده‌ای او را به جاسوسی برای آمریکا متهم کرده‌اند و با اجرای وصیت او مخالف‌اند.

نمایندگان استان اصفهان در مجلس دفن پیکر ریچارد فرای در اصفهان را «ننگ دیپلماتیک» عنوان کرده و از حسن روحانی خواسته‌اند که به سه وزارتخانه خارجه، اطلاعات و میراث فرهنگی دستور دهد تن به این کار ندهند.

آن‌ها در نامه خود به روحانی افزوده‌اند در غیر این‌صورت «با عکس‌العمل شدید کنترل‌نشده مردمی مواجه خواهید شد.»

احمد سالک، حسین‌علی حاجی‌دلیگانی، حسن کامران، مجید منصوری، علی ایران‌پور، موسوی لارگانی، نیره اخوان و حمیدرضا فولادگر امضاکنندگان این نامه هستند.

Share