Share

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران بار دیگر از عدم استفاده دولت یازدهم از سپاه و بسیج در بحث اقتصادی مقاومتی انتقاد کرد.

محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران (نفر دوم از راست)

محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران (نفر دوم از راست)

به‌گزارش منابع خبری ایران، محمدعلی جعفری که در جمع فرماندهان سپاه و بسیج استان‌ها سخن می‌گفت اظهار داشت: «متأسفانه دولت از پیشنهادات و اقدامات بسیج برای اقتصاد مقاومتی استقبالی نکرده است و امیدواریم دولت از توان موفق بسیج و سپاه و ظرفیت عظیم مردم در این عرصه ها استفاده کند.»

محمدعلی جعفری یک هفته پیش نیز همین انتقاد از دولت حسن روحانی را عنوان کرده بود.

وی گفته بود در عرصه اقتصادی، سپاه و بسیج این آمادگی را دارد که نقش فعال و تأثیرگذاری را ایفا کند اما دولت یازدهم باید این مسأله را از سپاه و بسیج بخواهد و بعضی زمینه‌ها را فراهم کند.

فرمانده سپاه افزوده بود: «در شرایط فعلی، بسیج ظرفیت عظیمی را در عرصه‌های مختلف اقتصادی به‌خصوص در اقتصاد مقاومتی دارد که می‌تواند در فرهنگ‌سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد نقش اساسی را ایفا کند.»

فرمانده کل سپاه در حالی این سخنان را بیان می‌کند که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران شهریورماه گذشته در دیدار با فرماندهان سپاه خواهان در دست گرفتن پروژه‌های بزرگ اقتصادی توسط سپاه پاسداران شد.

روحانی گفت «شایعات» در مورد سپاه که می‌خواهند سپاه را رقیب مردم در اقتصاد قرار دهند، قبول ندارد و «سپاه رقیب مردم، پیمانکار و رقیب بخش خصوصی نیست و باید بار پروژه‌های بزرگی که بخش خصوصی قادر نیست را به دوش بگیرد.»

Share