Share

علی مطهری، نماینده مجلس ایران در واکنش به خبرهای ضد و نقیض در مورد ضرب و شتم زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین خواهان ملاقات خانواده‌ها با زندانیان شد.

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس ایران

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس ایران

به گزارش قانون‌آنلاین، مطهری افزود: «رئیس ‌سازمان زندان‌ها باید توضیح بدهد. لااقل خانواده‌های این زندانیان سیاسی باید در جریان قضیه قرار بگیرند و اگر برخی از آن‌ها به بیمارستان منتقل شده‌اند اجازه ملاقات به خانواده‌هایشان داده شود.»

وی گفته است: «معلوم نیست چرا شدت عمل نشان داده شده و عده‌ای مصدوم و عده‌ای به زندان انفرادی منتقل شده‌اند. شاید برخی نهادهای اطلاعاتی موازی وزارت اطلاعات برای ایجاد مشکل برای دولت جدید دست به این اقدام زده‌اند.»

روز پنج‌شنبه ۲۸فروردین‌، سایت کلمه گزارش داد در یورشی که مأموران وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات سپاه پاسداران و بیش از ۱۰۰نفر از سربازان گارد سازمان زندان‌ها به بند ۳۵۰اوین انجام دادند، بیش از ۳۰زندانی سیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و گروهی از آن‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

به گفته مطهری «قوه قضائیه، وزیر دادگستری و وزیر اطلاعات مسئولیت دارند و باید پاسخگو باشند و رئیس‌جمهور هم باید از حقوق شهروندان دفاع کند.»

این نماینده مجلس افزود: «ما این مسئله را در مجلس پیگیری و از وزیر دادگستری سئوال خواهیم کرد.»

مطهری در واکنش به سخنان غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها و سهراب سلیمانی، مدیرکل زندان‌های استان تهران که ضرب و شتم زندانیان سیاسی را تکذیب کرده‌اند، گفت: «کسانی که این اتفاق را تکذیب می‌کنند اجازه دهند خانواده‌های این زندانیان با آن‌ها ملاقات کنند تا حقیقت روشن شود.»

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران نیز به روزنامه شرق گفته که این وزارتخانه به‌زودی در این‌باره اطلاعیه‌ای منتشر خواهد کرد.

Share