Share

حسن آهی، نایب رئیس «خانه مداحان»، انجام فعالیت‌های اقتصادی به‌منظور درآمدزایی را یکی از برنامه‌های این نهاد در سال جاری عنوان کرد.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، حسن آهی با اشاره به این‌که خانه مداحان ۱۷۰۰ عضو دارد، گفت: «با اعضای خود کارهای اقتصادی انجام خواهیم داد.»

وی ایجاد شرکت تعاونی مصرف و شرکت تعاونی اقتصادی را از برنامه‌های خانه مداحان در سال ۹۳ اعلام کرد و گفت: «از آن‌جایی که بودجه‌ای نداریم ودر قالبان.‌جی.او فعالیت می‌کنیم به دنبال این هستیم کارهای اقتصادی انجام بدهیم، تا درآمدزایی داشته باشیم.»

آهی افزود: «۱۷۰۰ نفر عضو با مبلغی شروع خواهند کرد و شرکت تعاونی را تشکیل می‌دهند و از بانک هم وام خواهیم گرفت.»

به‌گفته وی خانه مداحان پیش‌زمینه فعالیت‌های اقتصادی را فراهم کرده است.

نایب رئیس خانه مداحان همچنین محور برنامه‌های این نهاد در سال جاری را دانشکده علوم و فنون مداحی دانست و گفت: «در این سال دانشکده علمی کاربردی علوم و فنون مداحی برای خواهران و برادران مداح راه‌اندازی خواهد شد.»

وی افزود: «امسال به‌طور جدی دنبال آن هستیم خواهران مداح شناسایی، تعیین سطح و همچنین ارتقا سطح یابند.»

آهی ضمن بیان این‌که برای زنان مداح نیز کلاس‌های آموزش مداحی برگزار خواهد شد، گفت زنان مداح دست‌کم باید یک سال دوره ببینند و بعد از آن کارت شناسایی برای آن‌ها صادر خواهد شد.

دانشکده علوم و فنون مداحی در سال ۱۳۹۱ به ثبت رسید و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین خانه مداحان و وزارت علوم منعقد شد، این دانشکده می‌بایست در مهرماه سال جاری کارش را آغاز کند.

در سال‌های گذشته مداحان با تأثیرپذیری از موسیقی پاپ روش‌های تازه و جوان‌پسندی در مداحی ابداع کرده‌اند و گاهی هم به مضامین سیاسی و شعارهای نهضت سبز روی آورده‌اند. اکنون با تأسیس دانشکده مداحی، وزارت علوم و خانه مداحان می‌توانند این جریان‌ها و سلیقه‌های گوناگون در مداحی را هدایت کنند.

Share