Share

مریم شفیع‌پور، دانشجوی زندانی که از روز پنجم مرداد ماه سال گذشته (۲۷ ژوئیه ۲۰۱۳) همچنان در زندان اوین به سر می‌برد، طی هفته گذشته با دستبند و بدون اطلاع خانواده به یکی از بیمارستان‌های خارج از آن منتقل شده است.

44

مریم شفیع‌پور به دستور قاضی صلواتی به هفت سال زندان محکوم شده است

این اولین بار نیست که وی بدون اطلاع خانواده به بیمارستان منتقل می‌شود. مریم شفیع‌پور در هفته‌های گذشته چندبار و در حالی‌که دست‌بند به دستانش داشته است؛ به بیمارستان منتقل شده است.

همچنین به تشخیص پزشکان بیمارستان خارج از زندان اوین تشخیص دلیل درد و ناراحتی او در داخل زندان به درستی صورت نگرفته و داروهایی اشتباه برای وی تجویز شده است. یک منبع آگاه نزدیک به خانواده شفیع‌پور اطلاع داد که کاهش وزن و رنگ پریدگی مریم شفیع‌پور در آخرین ملاقات کاملا مشهود بوده است.

طی دفعات متعدد مراجعه مریم شفیع‌پور به بهداری زندان اوین، به منظور معالجه معده درد شدید و حالت تهوع؛ هر یک از پزشکان که در نوبت‌های کاری مختلف در بهداری حاضر بوده‌اند، تشخیص‌های متفاوتی داده‌اند و انواع داروها را برای وی امتحان کرده‌اند، ولی تغییری در وضعیت بیماری این زندانی صورت نگرفته است.

اوین...

به گفته پزشکان بیمارستان خارج از زندان با تشخیص اشتباه به مدت سه ماه به مریم شفیع‌پور داروی اشتباه تجویز شده است

با این حال طبق گزارش‌ها، درخواست‌های متعدد مریم شفیع‌پور برای انجام “آندوسکوپی معده” مورد موافقت پزشکان و مسوولان زندان قرار نگرفت و در نهایت نیز هیچ درمان مناسبی برای بهبود درد معده و حالت تهوع وی انجام نشد.

همچنین این زندانی سیاسی در طول مدت زندان دچار تورم و التهاب غدد لنفاوی شده است. در این مورد ابتدا و بدون انجام دادن سونوگرافی و به گفته پزشکان بیمارستان خارج از زندان با تشخیص اشتباه به مدت سه ماه به وی داروی اشتباه تجویز می‌شود و سرانجام پس از  سه ماه مصرف داروهای اشتباه و بی‌نتیجه بودن آن؛ وی را با دست بند و بدون اطلاع خانواده به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل می‌کنند.

در بیمارستان تنها سونوگرافی انجام می شود که نتیجه آن نیز تا کنون اعلام نشده است. با این وجود هنوز درمان خاصی روی  او صورت نگرفته است.

مریم  شفیع‌پور پیش از این هم در زندان  یکبار دچار بیهوشی شده  بود.  گفتنی  است  که او همچنان از  ناراحتی قلبی؛ ناراحتی‌های پوستی، ناراحتی معده  و دندان درد و اخیرا هم درد از  ناحیه  غدد  لنفاوی  در زندان دچار  مشکل  شده است.

زندان اوین در تهران

زندان اوین در تهران

پیش از این «سازمان عفو  بین‌اللملل» با  ابراز نگرانی  از سلامت مریم شفیع‌پور خواستار  آزادی بی قید شرط و  فوری  او و همچنین درمان مریم شفیع‌پور شده بود.

همچنین  آخرین وضعیت  پرونده او برای  تجدید نظر به  شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب به  ریاست  قاضی‌ پورعرب ارسال شده است. مریم شفیع‌پور، دانشجوی سابق رشته‌ مهندسی کشاورزی گرایش آب دانشگاه بین‌المللی قزوین است که پس از دو ترم تعلیق از تحصیل به دلیل فعالیت دانشجویی در ترم هشتم از دانشگاه اخراج شد.

او در سال ۱۳۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به حبس محکوم شد. اخیرا نیز از سوی قاضی صلواتی برای مریم شفیع‌پور حکم هفت سال زندان صادر گردیده است.

Share