Share

واکنش‌ها به مستند «من روحانی هستم» همچنان ادامه دارد. از یک سو دولت ادعا می‌کند که قصد ندارد از سازندگان این مستند شکایت کند، از سوی دیگر دادستانی کل کشور پرونده‌ای برای سازندگان این مستند تشکیل داده است. همزمان ۴۴ فیلمساز «ارزشی» ادعا کرده‌اند که پیرامون فیلمسازانی که مستندهای تاریخی می‌سازند یک فضای امنیتی به وجود آمده است.

مستند «من روحانی هستم» از محصولات گروه چندرسانه‌ای شفق، از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران

مستند «من روحانی هستم» از محصولات گروه چندرسانه‌ای شفق، از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران

ورود دادستان به پرونده مستند «من روحانی هستم»

الهام امین‌زاده، معاون حقوقی رئیس جمهوری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «نسیم» اعلام کرد که دولت قصد ندارد از سازندگان مستند «من روحانی هستم» شکایت کند، با این‌حال، به گفته امین‌زاده، دادستانی کل کشور پرونده‌ای برای سازندگان این مستند تشکیل داده است.

الهام امین‌زاده، معاون حقوقی رییس جمهور

الهام امین‌زاده، معاون حقوقی رییس جمهور

دولت ادعا می‌کند که حسن روحانی در ماجرای مک‌فارلین حضور نداشته است.

مستند «من روحانی هستم»، از محصولات گروه چندرسانه‌ای شفق ۲ اسفند ماه ۹۲ به شکل سی‌دی‌هایی با بهای سه هزار تومان در کشور توزیع شد.

سازندگان این مستند ادعا کرده‌اند که حسن روحانی در خرداد ماه ۶۵ به نمایندگی از سوی هاشمی رفسنجانی با رابرت مک‌فارلین مذاکره کرده است. آنها همچنین به عضویت حسن روحانی در «مجمع عقلا» و در «جمع ۹۹ نفر» اشاره کرده‌اند با این هدف که از او چهره‌ای سازشکار به دست دهند و بگویند که او صلاحیت مدیریت برنامه هسته‌ای ایران را ندارد.

اکنون در ادامه واکنش‌ها به مستند «من روحانی هستم» الهام امین‌زاده، معاون حقوقی رئیس جمهوری به خبرگزاری «نسیم» گفته است «به دلیل ابهامات موجود در این مستند، معاونت حقوقی ریاست جمهوری از هفته گذشته «مرتب با دادستان در حال تماس تلفنی است» و با آنها همکاری می‌کند.

ابهام در نقش روحانی در ماجرای «ایران‌کنترا»

مستند «من روحانی هستم» به طور رایگان توزیع می‌شود

مستند «من روحانی هستم» به طور رایگان توزیع می‌شود

مسعود رضایی، قائم‌مقام دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «نسیم» به نقش حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در ماجرای مک‌فارلین اشاره کرده و گفته است: «روحانی به عنوان فرد نزدیک به هاشمی از لحاظ سیاسی و نظامی دست راست او محسوب می‌شد و در ماجرای مک‌فارلین نیز حضور داشته.»

در این میان ۴۳ نفر از فیلمسازان و مستندسازان وابسته به زیرمجموعه‌های رسانه‌ای سپاه پاسداران بیانیه‌ای صادر کرده‌اند. آنها ادعا کرده‌اند که دولت حسن روحانی قصد دارد برای مستندسازانی که به موضوعات تاریخی علاقه دارند، فضای امنیتی و نظامی به وجود بیاورد. آنها وعده داده‌اند که به زودی حقایق تازه‌تری از رویدادهای انقلاب را افشاء می‌کنند.

در همایش «دلواپسیم» که ۱۳ اردیبهشت در اعتراض به توافق ژنو در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان در محل سفارت سابق آمریکا در تهران برگزار شد، سی دی «من روحانی هستم» به طور رایگان بین شرکت‌کنندگان توزیع شده است.

خبرگزاری نسیم که گفته می‌شود از زیرمجموعه‌های رسانه‌ای سپاه پاسداران است، خبر داده که به زودی بخش دوم و سوم مستند «من روحانی هستم» برای توزیع در کشور آماده می‌شود.

پس از آنکه رئیس جمهوری ایران در واکنش به فیلم «من روحانی هستم»، از سازندگان این فیلم خواست «با شناسنامه حرف بزنند»، روزنامه «شرق» در گزارشی که روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، در شماره ۲۰۰۷‌ خود منتشر کرد، ادعا کرده که هویت سازنده مستند جنجال‌برانگیز «من روحانی هستم» نامعلوم است.

Share