Share

رهبر گروه اسلامگرای «بوکو حرام» در نیجریه که به ربودن حدود ۳۰۰ دختر مدرسه‌ای شناخته شده، اعلام کرده است که این دختران را می‌خواهد یا به‌عنوان برده بفروشد و یا آن‌ها را به ازدواج اجباری وادار سازد.

ابوبکر شیکاو: من دختران شما را ربودم و آن‌ها را در بازار می‌فروشم، این خواست خداوند است.

ابوبکر شیکاو: من دختران شما را ربودم و آن‌ها را در بازار می‌فروشم، این خواست خداوند است

به‌گزارش رویترز، ابوبکر شیکاو، در یک پیام ویدئویی در این‌باره گفت: «من دختران شما را ربودم و آن‌ها را در بازار می‌فروشم، این خواست خداوند است.»

ابوبکر شیکاو در این پیام ۵۷ دقیقه‌ای از دخترانی سخن می‌گوید که گروه «بوکو حرام» سه هفته پیش از مدرسه‌ای در شیبوک، واقع در شمال شرق نیجریه ربوده است.

پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود که بر اساس آن‌ها شماری از دختران ربوده‌شده در آن سوی مرز چاد و کامرون هر کدام با ۱۲ دلار (حدود ۹ یورو) به ازدواج اجباری وادار شدند.

تاکنون ۵۳ دختر ربوده‌شده توانسته‌اند از دست ربایندگان بگریزند و به‌گفته پلیس ۲۲۳ از آنان همچنان در دست گروه «بوکو حرام» اسیرند.

«بوکو حرام» از سال‌ها پیش در شمال نیجریه که اکثریت آن مسلمان است برای برپایی یک حکومت اسلامی می‌جنگد و تاکنون ده‌ها عملیات علیه پلیس، ارتش و مقام‌های حکومتی، همچنین دانش‌آموزان و مسیحیان این کشور انجام داده است.

گروه «بوکو حرام» آموزش در مدارس را «غربی» و رفتن به مدرسه، به‌ویژه توسط دختران را حرام می‌داند.

مقام‌های دولت نیجریه به‌رغم هفته‌ها جست‌وجو در پی دختران ربوده‌شده نتوانسته‌اند آن‌ها را بیابند. در این میان اعتراض خانواده‌های ربوده‌شدگان و شهروندان دیگر علیه پلیس و گودلاک جاناتان، رئیس‌جمهوری نیجریه برانگیخته شده است.

گودلاک جاناتان پس از چند هفته روز یکشنبه برای نخستین بار درباره این ربودن دختران واکنش نشان داد و گفت دولت در راه آزادی آن‌ها تلاش خواهد کرد.

خانواده‌های دختران ربوده‌شده در صفحه‌ای که بر روی شبکه اجتماعی توئیتر گشوده‌اند اندوه و خشم خود را نشان می‌دهند تا مردم سراسر جهان را با سرنوشت دختران و بستگانشان سهیم سازند.

همسر رئیس‌جمهوری نیجریه دستور داده است دو تن از زنان معترض را دستگیر کنند تا چهره همسرش در رابطه با آدم‌ربایی تخریب نشود.

Share