Share

فیلم مستند «وقت رو به انتها است»، ساخته بهنام یوسف‌پور، در مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی، سینماگر شناخته شده، در خانه زبان پارسی به نمایش گذاشته شد.

مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی در خانه پارسی

مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی در خانه پارسی

مستند «وقت رو به انتها است» برای نخستین بار شامگاه پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت (۸ مه) در خانه زبان پارسی، در مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی به نمایش درآمد. در این مراسم گروهی از هنرمندان و روشنفکران شناخته‌شده هم شرکت کرده بودند.

جواد مجابی، جمشید مشایخی، داریوش شایگان، احمد پوری، بهروز افخمی، مرجان شیرمحمدی، جواد طوسی، اکبر زنجان‌پور، شهرام ناظری، محمدرضا فروتن، گلچهره سجادیه، جعفر والی، پولاد کیمیایی، پری زنگنه، یونس تراکمه، علی زادمهر، شاهرخ تویسرکانی، بهزاد عبدی، عبدالجواد موسوی، امیر پوریا، هوشنگ گلمکانی، احمد طالبی‌نژاد، اکبر عالمی و منوچهر اسماعیلی از روشنفکران، نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندانی بودند که در مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی و رونمایی از مستند «وقت رو به انتها است» شرکت داشتند.

مستند «وقت رو به انتها است»، رمان «جسدهای شیشه‌ای» نوشته مسعود کیمیایی، سینماگر شناخته‌شده ایران را بررسی می‌کند.

در این مستند جمشید ارجمند، مهدی یزدانی خرم، سیامک گلشیری، یونس تراکمه، اسدالله امرایی، منصور یاقوتی، جواد طوسی، عباس معروفی، عبدالجواد موسوی، کارلو چرتی، سعید اردهانی و محمدعلی جعفریه نظرشان را درباره این رمان بیان می‌کنند.

«جسدهای شیشه‌ای» نوشته مسعود کیمیایی در ادبیات معاصر ایران از رمان‌های مهم عام‌پسند با درون‌مایه سیاسی – اجتماعی‌ به‌شمار می‌آید.

نویسنده در این اثر که یک «ساگای خانوادگی»‌ست، در قالب فراز و فرود خانواده‌ای اشرافی اما ملی و وطن‌دوست به نام میرزا مبشر انشایی دوران شکست نهضت ملی و پیدایش سرمایه‌داری وابسته در ایران را روایت می‌کند. این رمان که اولین بار در سال ۱۳۸۰ توسط انتشارات آتیه به چاپ رسید، تاکنون پنج بار تجدید چاپ شده است.

Share