Share

محمد نوری‌زاد، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار مخالف که در شیراز با جمعی از فعالان مدنی، شهروندان و از جمله دراویش گنابادی در حافظیه دیدار کرده بود بازداشت شد.

محمد نوری‌زاد (وسط)، در دیدار با جمعی از فعالان مدنی، شهروندان و از جمله دراویش گنابادی در حافظیه شیراز

محمد نوری‌زاد (وسط)، در دیدار با جمعی از فعالان مدنی، شهروندان و از جمله دراویش گنابادی در حافظیه شیراز

به گزارش سایت «مجذوبان نور»، محمد نوری‌زاد به همراه پوریا نوری، برادر کسری نوری از دراویش زندانی در زندان نظام شیراز پس از خروج از حافظیه در نزدیکی بلوار پیرنیا توسط مأموران بازداشت شدند.

بنا به این گزارش سه تن دیگر از دراویش گنابادی با نام‌های فرشاد حاتمی، هاشم پرهیزکار و همسر وی نیز به‌طور جداگانه پس از خروج از حافظیه شیراز توسط مأموران موتور سوار دستگیر و توسط ماشین به پلیس امنیت اخلاقی منتقل و برای ساعاتی مورد بازجویی قرار گرفتند و  پس از چند ساعت آزاد شدند.

پوریا نوری نیز پس از دستگیری آزاد شد اما از محل انتقال و وضعیت محمد نوری‌زاد خبری منتشر نشده است.

«مجذوبان نور» نوشته است، محمد نوری‌زاد قصد ملاقات با مادر و خانواده کسری نوری، فرشید یداللهی و امید بهروزی از وکلای زندانی دراویش گنابادی را داشته  و در راه منزل خانواده یداللهی بوده که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

فرشید یداللهی، امید بهروزی و کسری نوری سه تن از افراد خانواده یداللهی هستند که نزدیک به سه سال است به‌دلیل دفاع از حقوق دراویش گنابادی در زندان به‌سر می‌برند.

محمد نوری‌زاد سال‌ها پیش از نویسندگان روزنامه کیهان به‌شمار می‌رفت و تا پیش از سال ۱۳۸۸ از حامیان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران بود اما در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست‌ جمهوری در سال ۱۳۸۸ به صف منتقدان حکومت پیوست و به‌دلیل نگارش نامه‌های سرگشاده انتقادی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی دستگیر شد.

Share