Share

هوشنگ یاری‌پور، فرماندار شهرستان بویراحمد، تجمع هیأت‌های مذهبی در اعتراض به برگزاری یک کنسرت موسیقی در این شهر را «غیرقانونی» اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، شماری از اعضای هیأت‌های مذهبی با تجمع مقابل دفتر امام جمعه کهگیلویه و بویراحمد خواهان لغو کنسرت مجید خراط‌ها و امید جهان شدند.

این کنسرت قرار است روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه برگزار شود.

بر پایه این گزارش، «حامی مالی برگزاری این کنسرت در حالی که معترضان را دعوت به صحبت می‌کرد، وقتی دید کسی به حرف‌هایش اهمیتی نمی‌دهد»، گفت: «من برای برگزاری این برنامه هزینه کرده‌ام و از مراجع ذی‌صلاح اعم از شورای تأمین، اماکن و اداره ارشاد اسلامی استان مجوز گرفته‌ام.»

معترضان پس از این تجمع به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد رفتند و وارد دفتر امین کمالوندی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان شدند.

امین کمالوندی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به معترضان گفته است: «ما در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران وظیفه داریم برای برطرف کردن نیازهای مردم برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری برگزار کنیم.»

به‌گفته وی «طبق قانون و به دلیل صدور مجوز برای آلبوم‌های خوانندگان این جشن، برگزاری این برنامه بلامانع است.»

در پایان این تجمع، یکی از معترضان خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: «حرف آخر ما این است که این برنامه از راه‌های قانونی جمع شود و گرنه از طرف هیأت‌های مذهبی جمع می‌شود.»

Share