Share

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران اعلام کرد که زنان و مردان اجازه ندارند مسابقات جام جهانی فوتبال را با هم در سالن‌های سینما تماشا کنند.

پخش مسابقات مهم فوتبال در سالن‌های سینمای ایران با نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در پردیس‌های سینمایی تهران آغاز شد.

پخش مسابقات مهم فوتبال در سالن‌های سینمای ایران با نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در پردیس‌های سینمایی تهران آغاز شد.

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، احمدرضا رادان روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه گفت: «سینماها می‌توانند مسابقات فوتبال جام جهانی را به‌صورت جداگانه برای خانم‌ها و آقایان پخش کنند.»

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: «پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سینما به‌صورت مختلط ممنوع است.»

پخش مسابقات مهم فوتبال در سالن‌های سینما، به‌ویژه در سطح مسابقات تیم‌های ملی، با وجود پخش زنده در شبکه‌های تلویزیونی، به‌طور عمومی در بیشتر کشورهای جهان رایج است.

این اقدام در ایران با نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در پردیس‌های سینمایی تهران آغاز شد که با آغاز پانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا در قطر و حضور تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقات نیز با استقبال مردم روبه‌رو شد.

با این وجود، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۹ اداره اماکن عمومی ورود زنان به سالن‌های سینما برای تماشای مسابقات فوتبال را ممنوع کرد.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که علاقمندان به تماشای فوتبال، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و امارات را در سه پردیس سینمایی ملت، زندگی و آزادی دیدند. در پی آن، نمایش فوتبال در سینماها به‌طور کلی متوقف شد.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران ۱۱ خردادماه همان سال گفته بود: «چه ضرورتی دارد در کشور ما که فوتبال به‌طور زنده از تلویزیون پخش می‌شود مردم در سینما فوتبال ببینند.»

در دوره قبلی مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا نیز فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با نمایش مسابقات فوتبال در سینماهای پایتخت، تنها با حضور مردان موافقت کرد.

سردار بهمن کارگر، معاون اجتماعی نیروی انتظامی نیز در آن زمان گفته بود: «فوتبال بازی هیجانی است و فردی در هنگام تماشای این بازی حواسش جمع نیست. مردان در هنگام بازی فوتبال هیجانی شده و بعضأ فحش‌های رکیک داده یا شوخی‌های بدی انجام می‌دهند، آیا این در شأن زنان است که در این مکان حضور بیابند؟»

معاون اجتماعی نیروی انتظامی افزوده بود: «این در شأن زنان نیست که با آقایان فوتبال نگاه کنند و زنان باید از نیروی انتظامی در این زمینه تشکر کنند.»

Share