Share

لیلا حاتمی، بازیگر سرشناس که به عنوان یکی از داوران بخش اصلی شصت و هفتمین جشنواره کن در این جشنواره سینمایی حضور دارد، در توضیح روبوسی با ژیل ژاکوب، رییس جشنواره فیلم کن یادداشتی در رسانه‌های ایران منتشر کرده. او در این یادداشت از روبوسی با ژیل ژاکوب به عنوان یک «پیشامد» یاد کرده و از اینکه کسانی در اثر این واقعه آزرده شده‌اند، اظهار تأسف کرده است.

جین کامپیون  و کارول بوکه در حال مرتب کردن روسری لیلا حاتمی در جشنواره فیلم کن

جین کامپیون و کارول بوکه در حال مرتب کردن روسری لیلا حاتمی در جشنواره فیلم کن

لیلا حاتمی در یاداشت خود آورده است: «طی مکاتباتی که با مسئولان فستیوال داشتم به تفصیل تمام نکات را توضیح داده بودم و خواستار همکاری آن‌ها شده بودم، لذا در مراسم افتتاحیه و غیره، آن‌ها همه مقررات را می‌دانستند و با همکاری و درک متقابل هیچ مورد خاصی پیش نیامد. اما در مورد آقای ژیل ژاکوب که با قریب ۹۰ سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را می‌گذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تأکیدات که معمول این سن و سال است، ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم مؤثر واقع نشد. مسلماً ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود.»

سپس این بازیگر سرشناس سینمای ایران نوشته است: «هرچند از ادای این توضیحات شرم دارم اما شاید برای کسانی که نمی‌توانستند موقعیت ناگزیر من را درک کنند ناچار شدم وارد برخی جزئیات شوم. با این حال از این پیشامد و اینکه احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متأسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند.»

Share