Share

در حالی که مخالفان دیپلماسی دولت حسن روحانی در هفته‌های گذشته تجمع‌هایی بدون مجوز وزارت کشور برگزار کردند، اکنون موافقان سیاست خارجی دولت یازدهم از وزارت کشور مجوز برگزاری تجمع دریافت کردند.

راهپیمایی «جمعه دلواپسی، هشدار به تکرار توافق ضعیف»، یکی از راهپیمایی‌های بدون مجوز مخالفان دیپلماسی دولت روحانی

راهپیمایی «جمعه دلواپسی، هشدار به تکرار توافق ضعیف»، یکی از راهپیمایی‌های بدون مجوز مخالفان دیپلماسی دولت روحانی

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، احمد حکیمی‌پور، دبیرکل حزب اراده ملت از موافقت وزارت کشور با درخواست تجمع این حزب در حمایت از دیپلماسی کشور، در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران خبر داد.

حکیمی‌پور گفت وزارت کشور با وی تماس گرفته و گفته است از سوی وزارت کشور ممانعتی برای برگزاری تجمع در مقابل وزارت خارجه وجود ندارد اما با توجه به محل در نظر گرفته شده برای این تجمع، وزارت امور خارجه نیز باید موافقت خود را اعلام کند.

وی گفت: «ما در تلاش هستیم تا با تجمع در مقابل وزارت خارجه، صدای موافقان دیپلماسی در کشور شنیده شود.»

به‌گفته احمد حکیمی‌پور در صورت دریافت موافقت‌های لازم، این تجمع روز دوشنبه از ساعت ۱۷در محوطه وزارت امور خارجه در تهران برگزار خواهد شد.

در هفته‌های اخیر گروهی از مخالفان دولت حسن روحانی که از آن‌ها با عنوان «دلواپسان» یاد می‌شود فعالیت‌های اعتراضی خود را بیشتر کرده‌ و افزون بر برگزاری همایش‌هایی درباره توافق هسته‌ای علیه این توافق و «بدحجابی» دست به تجمع و تظاهرات نیز زدند که برای این تجمعات مجوزی صادر نشده بود.

اما آخرین تجمع این گروه که قرار بود توسط دانشجویان بسیجی در مقابل مجلس برگزار شود توسط استانداری مجوز نگرفت و برگزار نشد.

Share