Share

دو خواهر  ۱۴ و ۱۵ ساله در روستایی در اوتارپرادش هند، پس از یک تجاوز گروهی، به درخت آویخته شده‌اند. چهار نفر در پیوند با موضوع دستگیر شده‌اند که دو نفرشان پلیس هستند.

این تجاوز گروهی افکار عمومی هند را تکان داده است.  جسد دخترها که پس از تحمل خشونت جنسی، خفه شده بودند، در حالی پیدا شد که از یک درخت انبه آویزان بودند.

این دو دختر شامگاه سه‌شنبه (۲۷ مه/۶ خرداد) از روستای خود به نام کترا ناپدید شده بودند و اهالی دهکده صبح روز بعد، این دو را آویخته از درخت پیدا کردند. آن دو که در کلبه‌شان دستشویی نداشتند، برای قضای حاجت از ده خارج شده بودند.

India

تصویری از محل یافتن جسد دو دختر نوجوان هندی

قربانیان به پست‌ترین کاست هندوها، کاست «دالیت» موسوم به«نجس»‌ها تعلق داشته‌اند. پدر و مادر این دو به فوریت موضوع ناپدید شدن آنها را به اداره پلیس محلی خبر داده‌اند. گفته می‌شود که رئیس پلیس محلی، اعتنایی به این خبر نکرده است.

صدها نفر از اهالی ده با تجمع در برابر اجساد این دو قربانی، به ناکارآمدی پلیس اعتراض کردند. مامور یاد شده عجالتا از کار معلق شده است.

تلویزیون هند صحنه‌هایی را پخش کرد که نشان می‌داد مردم دهکده زیر درخت انبه گرد آمده‌اند و نمی‌گذارند کسی به اجساد دست بزند.

به نوشته «تایمز آو ایندیا» مردم خشمگین دهکده، خواستار اقدام فوری مقامات در یافتن و مجازات عاملان این جنایت بودند.

کالبدشکافی اجساد دو قربانی ثابت می‌کند که آنها، قبل آویخته شدن به درخت، مورد تجاوز گروهی قرار گرفته و خفه شده‌‌اند.

پلیس هندوستان روز پنجشنبه ۲۹ مه از دستگیری چهار مظنون و پیگرد سه نفر دیگر خبر داد.

دولت هند در سال گذشته و با توجه به موارد مکرر تجاوزهای گروهی، مجازات خشونت‌های جنسی را تشدید کرد.

بر اساس قانون جدید، مجازات تجاوز گروهی اعدام خواهد بود؛ حتی اگر قربانی زنده مانده باشد.

Share