Share

برخی منابع خبری ایران از تبلیغات گروه‌های مخالف توافق هسته‌ای و دولت در مراسم بیست‌وپنجمین سالگرد مرگ آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران خبر دادند.

حسن روحانی زمانی که در سخنرانی خود از دیپلمات‌ها و مذاکرات هسته‌ای سخن می‌گفت با شعارهای پی در پی عده‌ای مواجه شد.

روحانی زمانی که در سخنرانی خود از دیپلمات‌ها و مذاکرات هسته‌ای سخن می‌گفت با شعارهای پی در پی عده‌ای مواجه شد

به گزارش وب‌سایت «انتخاب»، حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، زمانی که در سخنرانی خود در این مراسم از دیپلمات‌ها و مذاکرات هسته‌ای سخن می‌گفت با شعارهای پی در پی عده‌ای مواجه شد.

«انتخاب» این عده را «بسیار قلیل» خواند و نوشت آن‌ها با سر دادن شعار «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست» سعی می‌کردند که در سخنان حسن روحانی اخلال ایجاد کنند.

این گزارش می‌افزاید: «اما روحانی پس از وقفه‌ای کوتاه، در مواجهه با شعارهای این افراد که قطع نمی‌شد، صدای خود را بالاتر برد و گفت:«بی‌تردید انرژی هسته‌ای حق مسلم است.»

روحانی ادامه داد: «بی‌تردید صلح و ثبات حق مسلم ماست. بی‌تردید پیشرفت و توسعه حق مسلم ماست. بی‌تردید علم و دانش حق مسلم ماست. بی‌تردید نفوذ در منطقه و جهان حق مسلم ماست. بی‌تردید وحدت و اتحاد و برادری حق مسلم ملت ایران است.»

وی اطمینان داد که ایران به اهداف خود دست خواهد یافت.

از سوی دیگر خبرگزاری کار ایران، ایلنا، نوشت در حاشیه این مراسم، در آرامگاه آیت‌الله خمینی شب‌نامه و بولتن‌هایی علیه دولت و حسن روحانی توزیع شد.

بنا به این گزارش این شب‌نامه‌ها و بولتن‌ها  «نگرانیم…»، «چه داده‌ایم؟ چه گرفته‌ایم؟»، «روحانی زیر ذره‌بین امام خمینی» و «بی‌ادبانه‌های کدخدا» نام داشتند.

این گزارش می‌افزاید در شب‌نامه «نگرانیم…» فهرستی از عملکرد فرهنگی دولت یازدهم همانند بازگشایی نشر چشمه، سخنان روحانی درباره هنر و آنتن ماهواره، ‌تلاش دولت برای رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی، صحبت‌های وزیر ارشاد در باره تک‌خوانی زنان، صحبت‌های مشاور رئیس‌جمهوری درباره نماد شیر و خورشید، چاپ کتاب‌های صادق هدایت و محمود دولت‌آبادی و همچنین برگزاری مراسم جشن زنانه در کاخ سعدآباد منتشر شده بود.

در شب‌نامه «روحانی زیر ذره‌بین امام خمینی» نیز به مواضع دولت یازدهم در چارچوب نظرهای خمینی پرداخته شده و مسائلی مانند «ممیزی کتاب، نماد شیر وخورشید، بهشت زورکی، انحلال مجمع عقلا و پایان جنگ» مورد بررسی قرار گرفته بود.

شب‌نامه «چه داده‌ایم؟ چه گرفته‌ایم؟» نیز توافق هسته‌ای ایران و کشورهای گروه ۱+۵ را نقد کرده و «بی‌ادبانه‌های کدخدا» به سخنان مقام‌های آمریکایی علیه ایران پرداخته بود.

این گروه از مخالفان دولت حسن روحانی که از آن‌ها با عنوان «دلواپسان» یاد می‌شود در روزهای اخیر فعالیت‌های اعتراضی خود را بیشتر کرده‌اند.

آن‌ها افزون بر برگزاری همایش «دلواپسیم» درباره توافق هسته‌ای علیه این توافق و «بدحجابی» نیز دست به تظاهرات بدون مجوز زدند، اما آخرین تظاهرات‌شان که قرار بود در مقابل مجلس علیه توافق هسته‌ای برگزار شود به دلیل عدم صدور مجوز برگزار نشد.

Share