Share

مجید دری، زندانی سیاسی و فعال دانشجویی، پس از پنج سال حبس روز پنجشنبه ۲۲ خرداد از زندان کارون اهواز آزاد شد.

Dori

استقبال دوستان از مجید دری در فرودگاه تهران

دری از دانشجویان ستاره‌دار محروم از تحصیل دانشگاه علامه طباطبایی بود. او روز ۱۸ تیر ۱۳۸۸ در شهر قزوین بازداشت شد و در آذر همین سال از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۱ سال زندان همراه با تبعید محکوم شد.

این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال زندان در تبعید در ایذه کاهش یافت، اما به دلیل عدم وجود زندان در ایذه، او نخست به زندان بهبهان و سپس به زندان کارون اهواز فرستاده شد.

مجید دری در سال ۱۳۸۶ و در اعتراض به سوء مدیریت و فضای امنیتی دانشگاه علامه، ابتدا چند ترم از تحصیل تعلیق و سپس به طور کلی از ادامه تحصیل محروم شده بود.

او در سال ۱۳۸۷ و با همراهی سایر دانشجویان محروم از تحصیل که به دانشجویان ستاره‌دار معروف شده‌اند. «شورای دفاع از حق تحصیل» را تشکیل دادند.

حبس مجید دری در زندان‌های کارون و بهبهان برای خانواده او نیز بسیار سخت بود. آنها در کرج زندگی می‌کردند و برای هر ملاقات ناچار بودند صدها کیلومتر مسافرت کنند.

مجید دری در روزهای پایانی دوران محکومیت در نامه‌ای سرگشاده، از مردم بهبهان و اهواز، دوستان و اعضای خانواده‌اش تشکر کرده بود که او را در مدت ۵ سال حبس تنها نگذاشتند.

Share