Share

وبسایت «کلمه» روز پنجشنبه ۵ تیر ماه خبر داد که طوطی سلطانی مادر محسن قشقایی‌زاده که از تاریخ ۲۹ اردیبهشت و پس از ترک سالن ملاقات زندان اوین ناپدید شده بود، در راه بازگشت به خانه تصادف کرده و فوت شده است.

پایگاه خبری یاد شده می‌نویسد که جسد طوطی سلطانی پس از تصادف به پزشکی قانونی منتقل شده و بعد از چند روز به عنوان مجهول‌الهویه، به خاک سپرده شده است.

Touti-Soltani

طوطی سلطانی، مادر محسن قشقایی‌زاده، زندانی سیاسی

محسن قشقایی‌زاده، زندانی سیاسی که در اوین نگاهداری می‌شود، بعد از سه هفته بی‌اطلاعی  از مادرش، از  مسئولان درخواست پیگیری وضعیت او را کرده بود. او در واکنش به عدم رسیدگی به این درخواست، از روز سه‌شنبه ۲۰ خرداد در عتصاب غذا به سر می‌برد.

به نوشته وبسایت «کلمه»، محسن قشقایی‌زاده کفیل مادرش و عهده‌دار سرپرستی او بوده و بارها خواسته بود برای وضع مادرش به او مرخصی بدهند. قشقایی‌زاده محکوم به شش ماه حبس شده و سه ماه از زندانی‌ شدن او گذشته است.

محسن قشقایی‌زاده آبان‌ماه ۱۳۹۱به همراه گروه دیگری از حاضران در جلسه سرای اهل قلم بازداشت شد و ۲۰ روز را در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین گذراند.

او از سوی  دادگاه بدوی به دو سال حبس تعزیری محکوم شد، اما دادگاه تجدیدنظر با نقض رأی، یک سال و نیم این مدت  را به حال تعلیق در آورد و قشقایی‌زاده از اواخر فروردین‌ماه سال جاری برای گذراندن شش ماه حبس تعزیری خود به زندان اوین رفت.

وبسایت «کلمه» می‌نویسد که قشقایی‌زاده در پی اعتراض به بی‌خبری از مادرش و اعتصاب غذا، به بند زندانیان مالی منتقل شده بود.

جزییات دیگری از چگونگی مرگ طوطی سلطانی و دلیل بی‌اطلاعی آشنایان و خویشاوندان او از تصادف و دفن وی اعلام نشده است.

Share