Share

علی مطهری می‌گوید که آیت‌الله خامنه‌ای در جواب درخواست او برای رفع حصر موسوی و کروبی تاکید کرده که جرم آنها بزرگ است و «اگر امام بودند شدیدتر برخورد می‌کردند.»

Mousavi

علی مطهری، نماینده مجلس، روز یکشنبه هشتم تیر و در گفتگو با پایگاه «خبرآنلاین» از ملاقات سه هفته قبل خود با رهبر انقلاب و طرح موضوع حصر خانگی موسوی، رهنورد و کروبی خبر داده است.

مطهری در این دیدار تاکید کرده که ادامه حصرخانگی از نظر خودش و بسیاری افراد دیگر به نفع کشور و انقلاب نیست: «گفتم اگر یکی از این دو در این حال از دنیا برود، مسئله به صورت یک غده چرکین برای جمهوری اسلامی باقی می‌ماند. از جناب‌عالی درخواست می‌کنم که به قوه قضائیه دستور بدهید که این موضوع را تمام کنند. اگر لازم است محاکمه شوند، ‌همراه سایر اطراف ماجرا محاکمه شوند و به قضیه خاتمه داده شود.»

به نقل از مطهری،خامنه‌ای در پاسخ گفته است: «جرم اینها بزرگ است و اگر امام بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»

گفت‌وگوی مطهری و خامنه‌ای در حاشیه ملاقات فراکسیون شاهد مجلس (فراکسیون نمایندگان فرزند شهید) انجام شده است. مطهری به خبرآنلاین گفته که فضای آن جلسه برای صحبت‌ بیشتر در این زمینه مناسب نبود.

پاسخ خامنه‌ای به درخواست رفع حصر در حالی پس از سه هفته رسانه‌ای می‌شود که علی مطهری در سخنرانی خود به مناسبت سالگرد هفتم تیر در نجف‌آباد، حذف منتقدان از سیستم حکومت را «چه در زمان امام و چه پس از آن» اشتباه خوانده و افزوده بود: «این غلط است که ما بدون حکم قضایی و تشکیل دادگاه، عده‌ای را در حصر بگذاریم و بعد بگوییم به شما لطف کردیم.»

او در خرداد ماه و طی مراسمی در شیراز نیز که به مناسبت سالگرد انتخاب روحانی به ریاست جمهوری برگزار می‌شد، حصر خانگی بدون حکم قضایی را خلاف دانسته و خواستار محاکمه احمدی‌نژاد به خاطر حوادث سال ۸۸ شده بود.

علی مطهری در فروردین ماه هم در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان گفته بود بسیاری از نمایندگان مجلس با حصر مخالفند اما جرات اظهار آن را ندارند.

مطهری بارها خواستار رفع حصر موسوی و کروبی و رهنورد شده و از این انتقاد کرده که بدون دادن فرصت به موسوی و کروبی آنها را «فتنه‌گر» می‌‌خوانند.

Share