Share

یک نماینده مجلس شورای اسلامی از دو پیش‌شرط‌ برخی نمایندگان برای عدم استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم خبر داده است.

بر این اساس وزیر باید دانشجویان «ستاره‌دار» را اخراج کند. همچنین او باید مقامات فعلی وزارت علوم را که در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸نقش داشته‌اند، تغییر دهد.

Reza-Farajidana

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر موسوی لارگانی، نماینده مجلس گفت: «دانشجویان ستاره داری که به دانشگاه بازگشته اند و افرادی که در فتنه ۸۸فعال بوده و دستگیر هم شدند و هم اکنون در پست‌های کلیدی وزارت علوم سمت دارند باید اخراج شوند.»

دانشجویان ستاره‌دار به دانشجویانی گفته می‌شود که به ویژه در دو دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد با دخالت نهاد امنیتی از تحصیل معلق یا محروم شده بودند.

امروز ۱۱مرداد ماه، موسوی لارگانی ادامه داد که هنوز استعلام برخی افراد اعلام نشده و مقرر شده است این استعلام‌ها کامل شود و نتیجه نهایی تا شنبه هفته آینده و تشکیل جلسه ای دیگر با وزیر علوم، اعلام شود. او افزود بنا بر استعلام‌های صورت گرفته این دانشجویان با «گروهک‌‌ها»ی مختلف ارتباط داشته‌اند و اکنون برخی از آن‌ها به دانشگاه بازگشته‌اند.

این درحالی است که چند روز پیش حجت‌الله درویش‌پور، نماینده مجلس شورای اسلامی، گفته بود که «برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس» به دلیل اینکه وزارت علوم در حال بررسی و تجدید نظر در پرونده دانشجویان بورسیه دولت نهم و دهم است، تقاضای استیضاح وزیر علوم را مطرح کرده‌اند.

خبرگزاری فارس امروز گزارش داده  قاسم جعفری، سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس شورای اسلامی گفته هیئت چهار نفره‌ای هفته آینده با وزیر علوم جلسه خواهند داشت.  به گفته جعفری نمایندگان تنها تا ۱۶ مرداد به فرجی دانا مهلت داده‌اند تا مشکلات وزارت‌خانه‌اش را رفع کند.

Share