Share

یک چیدمان هنری عظیم از ۹۰۰ هزار گل‌ شقایق از جنس سرامیک پای برج لندن یاد و خاطره سربازان کشته‌شده در جنگ جهانی اول را گرامی می‌دارد. این چیدمان که «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ» نام دارد، اثر پل کامینز، هنرمند بریتانیایی است. شهروندان لندنی داوطلبانه در این چیدمان شرکت کرده‌اند.

مشارکت داوطلبانه شهروندان در شکل بخشیدن به چیدمان هنری «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ»

مشارکت داوطلبانه شهروندان در شکل بخشیدن به چیدمان هنری «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ»

برج لندن حدود هزار سال قدمت دارد و «ویلیام فاتح» آن را بنا کرده است. جواهرات سلطنتی بریتانیا در این برج نگهداری می‌شود و قدیمی‌ترین کلیسای لندن، به نام «سنت جان» نیز در آن قرار دارد.

چیدمان «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ» از ۸۸۸ هزار و ۲۴۶ گل شقایق از جنس سرامیک تشکیل شده است. هر شقایق به نشانه یک سرباز بریتانیایی است که یک صد سال پیش در جنگ جهانی اول جانش را از دست داده است.

پل کامینز در گفت‌و‌گو با روزنامه «گاردین» درباره این چیدمان می‌گوید ایده آن را از وصیت‌نامه یکی از سربازان جان باخته در جنگ جهانی اول الهام گرفته است.

سربازانی که به جبهه‌های جنگ جهانی اول اعزام می‌شدند، می‌بایست وصیت‌نامه‌شان را می‌نوشتند. از روی این وصیت‌نامه‌ها می‌توانستند هویت سربازان را شناسایی کنند. این وصیت‌نامه‌ها یکی از اسناد مهم جنگ جهانی اول به‌شمار می‌آید.

در جنگ جهانی اول ۱۷ میلیون نفر جان باختند.

چیدمان «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ» ۱۱ نوامبر سال جاری با قرار دادن آخرین گل شقایق در پای دیوار «برج لندن» به پایان می‌رسد.
۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ جنگ جهانی اول به پایان رسید و پس از چهار سال، ناقوس کلیسا‌ها بار دیگر به صدا درآمد.

شهروندان لندنی داوطلبانه در این چیدمان شرکت می‌کنند. پس از پایان چیدمان، قرار است که گل‌های سرامیک به قیمت ۲۵ پوند به فروش برسند. این چیدمان ۱۵ میلیون پوند قیمت دارد. این مبلغ به بنگاه‌های خیریه اهداء می‌شود.

چیدمان «زمین‌های پوشیده از خون و دریاهای سرخ»

Share