Share

سازمان بهداشت جهانی جمعه هشتم اوت، با اعلام وضعیت اضطراری جهانی برای مقابله با ویروس کشنده «ابولا»، اعلام کرد که مهار شیوع این بیماری در غرب آفریقا نیازمند پاسخ فوق‌العاده در سطح بین‌المللی است.

ebola outbreak 2014

تا به امروز در همه‌گیری‌های مختلف، ۶٠ تا ٩٠ درصد مبتلایان به ایبولا جان خود را از دست داده‌اند

رئیس سازمان بهداشت جهانی، دکتر مارگارت چان گفت این اعلام « درخواست حمایت جهانی» است. در عین حال او اضافه کرد که بسیاری از کشورها به احتمال زیاد شاهد موردی از ابتلا به ابولا نخواهند بود.

دکتر چان در کنفرانس مطبوعاتی‌اش در ژنو گفت: «کشورهایی که موارد ابتلا به ابولا در آنها دیده شده است، خود به تنهایی توانایی مدیریت شیوع بیماری‌ای در این حد و این میزان پیچیدگی را ندارند. تاکید می کنم که جامعه جهانی باید  فوری‌ترین حمایت‌های ممکن را ارائه کند.»

سازمان بهداشت جهانی کمیته ای از متخصصان را تشکیل داده است تا شدت این شیوع را ارزیابی کنند. این سازمان روز چهارشنبه ششم اوت اعلام کرد که ۹۳۲ مرگ تاییدشده بر اثر تب خونریزی‌دهنده ابولا ثبت شده است.

شیوع فعلی ویروس ابولا ماه مارس از گینه آغاز شد و پس از آن به سیرالئون و لیبریا رسید. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید احتمالا وضعیت در ماه‌های آتی بدتر نیز خواهد شد.

who-logo1

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه اعلام کرد که ۹۳۲ مرگ بر اثر ابولا ثبت شده است

در حال حاضر هیچ راه علاج قطعی‌ یا واکسنی برای ابولا وجود ندارد و نرخ مرگ مبتلایان پنجاه درصد است.

سازمان بهداشت جهانی در ادامه شیوع گسترده ویروس ابولا، در شدیدترین دوره همه‌گیری این ویروس از زمان کشف آن تاکنون، اعلام کرده بود که کشورهای نیجریه و عربستان نیز به جمع کشورهای آلوده افزوده شدند.

تب خونریزی‌دهنده ابولا یکی از انواع بیماری‌های خونریزی‌دهنده یا «هموراژیک» است که توسط ویروس‌ها ایجاد می‌شود. بیماری شدید و اغلب مرگباری که انسان و حیواناتی همچون شمپانزه، گوریل و میمون را گرفتار می‌کند.

Share