Share

رابین ویلیامز، بازیگر و کمدین ۶۳ ساله آمریکایی، روز دوشنبه ۲۰ مرداد (۱۱ اوت) خودکشی کرد و درگذشت.

robinwilliams

بدن بی‌جان ویلیامز را پلیس در منزلش یافت و بخش پزشکی قانونی کلانتری شهر تیبورن کالیفرنیا، علت مرگ را خودکشی بر اثر خفگی اعلام کرد. بررسی‌های جامع‌تر پزشکی قانونی اما همچنان ادامه دارد.

سوزان اشنایدر، همسر ویلیامز، در بیانیه‌ای گفت: «امروز صبح، همسر و بهترین دوستم را از دست دادم و جهان یکی از محبوب‌ترین هنرمندان و زیباترین انسان‌ها را از دست داد».

اشنایدر در ادامه گفت:«امید ما این است که تمرکز شما بر مرگ رابین نباشد و بلکه به تمام لحظات بی‌شماری فکر کنید که برای میلیون‌ها انسان خنده و شادی آورد».

مارا باکسبام، سخنگوی مطبوعاتی رابین ویلیامز اعلام کرد که او در ماه‌های آخر زندگی شدید افسرده شده بود.

رابین ویلیامز در تمام طول زندگی با اختلال دوقطبی (bipolar disorder) که نوعی بیماری روانی است، درگیر بود. افراد مبتلا به اختلال دوقطبی دچار تغییرات شدید خلقی می‌شوند و می‌توانند دوره‌های متناوب و نامرتب از افسردگی‌های شدید و دوران‌های شیدایی  و جنون را تجربه کنند. بیماری دوقطبی درمان‌ناپذیر است اما با استفاده از داروهای اعصاب و روان، می‌شود تا حدودی تغییرات روحی را مدیریت کرد.

افراد مبتلا به اختلال دوقطبی معمولاً خلاقیت هنری بیشتری دارند. به گزارش پی بی‌اس، ویلیامز از چرخه شیدایی و افسردگی بیماری‌اش، برای تولید محتوای کمدی و طنز استفاده می‌کرد.

Share