Share

مصطفی رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران می‌گوید حسن روحانی، رئیس جمهوری از روند عملکرد صدا و سیما رضایت ندارد و «در خیلی از موارد ایشان انتقاد و گلایه دارند و ناراحت هستند.»

عزت‌الله ضرغامی، رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی در کنار حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران

عزت‌الله ضرغامی، رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی در کنار حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران

رحمانی فضلی در گفت‌گویی مفصل با روزنامه شرق که روز دوشنبه ۲۷مرداد منتشر شده، افزوده است: «آیا من به‌عنوان رحمانی و شخصیت حقیقی خودم تلاش کرده‌ام که صدا و سیما را به دولت نزدیک کنم؟ بله بارها با ضرغامی (رئیس سازمان صدا و سیما)صحبت کرده‌ام. با ضرغامی و نهاوندیان صحبت کرده‌ایم و حتی در مجموعه بزرگ‌تری صحبت کردیم و حرف‌های ضرغامی را هم شنیدیم و بعضی از موارد را هم می‌پذیرد.»

وزیر کشور گفت: «ببینید صدا و سیما اقیانوس بزرگی است. باید بپذیریم که خیلی از موارد دست رئیس صدا و سیما نیست.»

وی افزود: «من به ضرغامی گفتم که وقتی رئیس‌جمهور اصرار بر یک موضوعی دارند جایگاه رئیس‌جمهور و قوه‌ای که نقش در مدیریت صدا و سیما دارد را شما می‌پذیرفتید و رأیی که ما گرفتیم محکومیت این مسأله بود. در آنجا مصوب شد که اگر اختلافی بین سران قوا و صدا و سیما افتاد باید سران قوا تعیین‌کننده باشند.»

اشاره رحمانی فضلی به اختلاف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و حسن روحانی در تعیین مجری گفت‌وگوها با رئیس‌جمهور است که باعث تأخیر در پخش یکی از مصاحبه‌های روحانی شد.

پیشتر علی یونسی، دستیار ویژه حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی، گفته بود:‌ «صدا و سیما در جایگاه رسانه اپوزیسیون نسبت به دولت عمل می‌کند. این در حالی است که جایگاه رسانه ملی، جایگاه یک رسانه اپوزیسیون نیست.»

رحمانی فضلی در واکنش به این سخنان یونسی به شرق گفت: «اگر آقای یونسی می‌گوید صدا و سیما اپوزیسیون است، نظر یونسی نظر دولت نیست، نظر دولت نظر آقای روحانی است.»

Share