Share

محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت پیشین ایران احتمال ریاست‌اش بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی را نه تأیید و نه تکذیب کرد.

عملکرد محمد حسینی در زمانی که وزیر ارشاد بود، انتقادات گسترده‌ای را به همراه داشت.

عملکرد محمد حسینی در زمانی که وزیر ارشاد بود، انتقادات گسترده‌ای را به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، محمد حسینی عصر روز چهارشنبه ۹ مهر در حاشیه یک مراسم در پاسخ به این پرسش که «شنیده شده ریاست سازمان صدا وسیما را برعهده خواهید گرفت»، گفت: «بنده این خبر را نه تأیید و نه تکذیب می‌کنم.»

حسینی افزود: «در شرایط کنونی بنای صحبت در باره این موضوع را ندارم.»

عملکرد محمد حسینی در زمانی که در دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، انتقادات گسترده‌ای را به همراه داشت.

از جمله سازمان گزارشگران بدون مرز در سال ۱۳۹۱ در بیانیه‌ای، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران را متهم کرد که در بازجویی از روزنامه‌نگاران ایرانی دست دارد.

گزارشگران بدون مرز، نهاد مدافع آزادی روزنامه‌نگاران و مطبوعات در خرداد ۱۳۹۱ از وزارت ارشاد به‌عنوان «نهاد رسمی سانسور» یاد کرد و افزود این وزارتخانه از زمان به‌قدرت رسیدن محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران به «ابزار مهار و سرکوب» تبدیل شده است.

در این بیانیه مسئولان وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یعنی محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد، محمدجعفر محمدزاده، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و محمدجواد آقاجری، مدیرکل رسانه‌های خارجی این وزارتخانه، «مسئولان مستقیم» احضار روزنامه‌نگاران به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بازجویی آن‌ها از سوی مأموران وزارت اطلاعات و یا سپاه پاسداران معرفی شدند.

به غیر از محمد حسینی، از غلامعلی حداد عادل، نماینده مجلس؛ محمدحسین صفار هرندی از اعضای سپاه پاسداران ایران؛ محمد سرافراز از مسئولان صدا و سیما؛ و علی دارابی، معاون صدا و سیما به‌عنوان دیگر گزینه‌های ریاست رادیو و تلویزیون حکومتی ایران یاد می‌شود.

ریاست ۱۰ ساله عزت‌الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خردادماه امسال به پایان رسید اما مدت ریاست وی تا نیمه آبان سال جاری تمدید شده است.

رئیس صداو سیما را آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌کند.

Share