Share

روزنامه شهروند خبر داده که شماری از شهروندان ایرانی «حیوانات را می‌کشند  تا طلسم باطل کند  یا ضعف جنسی به قوت تبد یل شود.»

shekar

این روزنامه روز شنبه ۲۶ مهر نوشت که در استان خراسان شمالی، کفتار را می‌کشند و قطعه‌ای از بدنش را برای «گرم شدن روابط زناشویی» به خانه می‌برند.

اسکندر گردمردی، ﻣﺪﯾﺮ ﺍﺩ‌ﺍﺭﻩ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺍﺩ‌ﺍﺭﻩ ﮐﻞ ﺣﻔﺎﻇﺖ ﻣﺤﯿﻂ‌‌ ﺯﯾﺴﺖ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺷﻤﺎﻟﯽ می‌گوید: «ﮔﺰﺍﺭﺵﻫﺎﯼ ﻣﺘﻌﺪﺩ‌‌ﯼ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺗﻠﻔﺎﺕ ﺗﻌﻤﺪﯼ ﮐﻔﺘﺎﺭ، ﺷﮑﺎﺭ ﻭ ﺑﻪ ﺩ‌ﺍﻡ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻦ ﺁﻥ ﺑﻪ ﺍﺩ‌ﺍﺭﺍﺕ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ این استان ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺩ‌ﺭ ﺍﮐﺜﺮ ﻣﻮﺍﺭﺩ‌ ﺑﺨﺶﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﭘﻮﺳﺖ ﺣﯿﻮﺍﻥ ﮐﻨﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ اما آﻣﺎﺭ ﻣﺴﺘﺪﻟﯽ ﺩ‌ﺭﺑﺎﺭﻩ ﺍﯾﻦ‌ﮔﻮﻧﻪ ﺗﻠﻔﺎﺕ ﻭﺟﻮﺩ‌ ﻧﺪﺍﺭﺩ‌.»

این گزارش می‌افزاید: «بازار خرافات اینچنینی د ر دنیای مجازی گرم‌تر است، سایت‌هایی که از راه خرافه درآمد دارند، قیمت‌های مختلفی برای این عضو بدن کفتار ماده می‌دهند، از ٢٠٠ تا ۵٠٠‌هزار تومان. دعایی که برای آن خوانده شده، قیمت نهایی را تعیین می‌کند. آن‌که دعایش تضمینی است، ضمانت دارد و ۵٠٠‌هزار تومان به فروش می‌رسد.»

در شماری از شهرهای ایران، به‌خصوص در آذربایجان‌شرقی و شهرهای شمالی نیز «اعتقاد بر این است که خوردن گوشت خرس باعث افزایش قوای جنسی مردانه می‌شود» و به همین دلیل شکارچیان اقدام به شکار خرس می‌کنند.

به گفته شهرام امیری‌شریفی مدیر دیده‌بان حقوق حیوانات، «در برخی استان‌های کشور اعتقاد جدی به خواص گرمی گوشت خرس وجود دارد و گوشت آن را برای افزایش قوای جنسی مردانه می‌خورند. در کنار گوشت خرس، گوشت مار هم طرفدارانی دارد. برخی معتقدند که گوشت مار هم می‌تواند به رفع ضعف قوای جنسی مردانه کمک کند .»

روزنامه شهروند در پایان این گزارش می‌نویسد: «قدرتی که خرافات در میان مردم پیدا کرده به نگرانی فعالان محیط‌ زیست و حامیان حقوق حیوانات تبدیل شده است. زیرا در کنار قدرتی که خرافه و سود آن پیدا کرده، برای آگاهی مردم نسبت به حقوق حیوانات و دروغ بودن آثار جادویی آن‌ها قدمی برداشته نشده است.»

Share