Share

این روزها در گچساران برای «بی بی حکیمه» کنگره‌ای برگزار می‌شود. علی جنتی، وزیر ارشاد هم در این کنگره شرکت دارد. او در حاشیه کنگره  «بی بی حکیمه» از دلایل استیضاح‌ احتمالی‌اش در مجلس شورای اسلامی اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

 علی جنتی در بی بی حکیمه: نمی‌دانم چرا می‌خواهند مرا استیضاح کنند.

علی جنتی در بی بی حکیمه: نمی‌دانم چرا می‌خواهند مرا استیضاح کنند.

«بی بی حکیمه» امام‌زاده‌ای‌ست در ۸۰ کیلومتری شهرستان گچساران و مسئولان جمهوری اسلامی برای او کرامت قائل‌اند و از آن به عنوان «حرم چهارم» در ایران یاد می‌کنند. علی جنتی در کنگره «بی بی حکیمه» شرکت دارد. او به خبرگزاری کار ایران، ایلنا گفته است: « نمی‌دانم این استیضاح راجع به چه خواهد بود و چرا می‌خواهند من را استیضاح کنند و هنوز دلایل آن را به من نیز نگفته‌اند.»

قرار است که حمید رسایی، نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی تحویل دهد. پیش از این در مرداد ماه رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم استیضاح شد و رأی نیاورد.

حمید رسایی، نماینده مجلس ایران به خبرگزاری فارس گفته بود: «با توجه به اصرار آقای جنتی بر سیاست‌های غلطی که موجب اعتراض و نگرانی متدینین و دلسوزان و علما شده، بیش از این نمی‌توان مماشات کرد و بر همین اساس طرح استیضاح وی را به هیأت رئیسه مجلس تحویل می‌دهیم.»

بحث بر سر هشت فیلم سینمایی، از جمله فیلم‌های «عصبانی نیستم» از رضا درمیشیان و «قصه‌ها» ساخته رخشان بنی‌اعتماد و «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری است. کمیسیون فرهنگی مجلس، هم‌آوا با رسانه‌های وابسته به سپاه و حلقه مصباحیون ادعا می‌کند که این فیلم‌ها حامی «فتنه»‌اند و نمی‌بایست اکران شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اما می‌گوید: «منتظر این هستم که موضوع استیضاح احتمالی‌ام از سوی نمایندگان مجلس مشخص شود و من هنوز هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم.»

علی جنتی بهمن ماه سال گذشته در حاشیه تجلیل از سینماگران در هتل لاله گفته بود: «به هر حال این حق مجلس است که سؤال کند و ما هم وظیفه داریم که پاسخ بدهیم. حالا اگر مجلس تشخیص داد که کارت زرد دیگری بدهد، بدهد.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دی ماه سال گذشته نخستین کارت زرد را از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دریافت کرده است.

Share