Share

پس از هفته ها آرامش نسبی شهر مرزی کوبانی در سوریه مجدداً شاهد یکی از سخت ترین حملات نیروهای داعش بود. در این حمله نیروهای دولت اسلامی (داعش) تلاش کردند شهر کوبانی را بطور کامل به محاصره خود در آورند. آنها برای دست یافتن به این هدف برای نخستین بار از مرز زمینی ترکیه دست به حمله زدند.

Kobani

دولت ترکیه تاکنون هیچ واکنشی در این باره نشان نداده است

به گفته یگان‌های مدافع خلق «ی پ گ» مستقر درشهر کوبانی، صبحگاه روز شنبه ۲۹ نوامبر (۸آذر) نیروهای داعش در دو حمله انتحاری به این شهر حداقل ۳۰ نفر کشته شدند. این در حالی است که ناظران حقوق بشر در سوریه از کشته شدن ۱۷ تن از نیروهای داعش و ۸ تن از مدافعان کرد کوبانی خبر می‌دهند.

نواف خلیل، سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه گفت که نیروهای دولت اسلامی تاکنون از سه جهت به کوبانی حمله می‌کردند اما امروز از چهار جهت دست به حمله زدند. این حمله‌های انتحاری از سمت مرز مشترک با ترکیه صورت گرفته است. درحالی که نیروهای کرد مدافع شهر از آن بخش شهر که در سوریه است دفاع ‌می‌کردند، نیروهای دولت اسلامی از سمت مرز مشترک با سوریه عبور کرده و دست به عملیات انتحاری زدند.

خبرنگارانی که در منطقه حضور دارند از درگیری های سخت در منطقه مرزی بین کوبانی و منطقه مرشد پنار ترکیه خبر می‌دهند. نیروهای داعش در منطقه در یک سیلوی ذخیره غلات پناه گرفتند و از آنجا در مرز سوریه به کوبانی شلیک می کنند.

دولت ترکیه تاکنون هیچ واکنشی در این باره نشان نداده است.

از اواسط ماه سپتامبر سال جاری نیروهای جهادی داعش تلاش دارند شهر کوبانی را تسخیر کنند و از آن موقع تاکنون این نیروها بخش شرق و جنوب کوبانی را تحت کنترل خود دارند. در این مدت واحدهای مدافع خلق مستقر در کوبانی از مناطق شمال غربی شهر دفاع کردند اما با حمله روز شنبه داعش از طریق مرز ترکیه جبهه جنگ جدیدی در این منطقه گشوده شد.

بیشتر بخوانید: داعش با وجود ناکامی‌ به تقویت نیرو در کوبانی مشغول است

Share