Share

نهادهای بشردوستانه سازمان ملل متحد در ژنو فراخوانی منتشر کردند که بر اساس آن، این نهادها برای کمک به ۵۷/۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ به ۱۶/۴ میلیارد دلار (۱۳/۶ میلیون یورو) نیاز خواهند داشت.

والری آموس و آنتونیو گوترز

والری آموس و آنتونیو گوترز

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، والری آموس، دستیار دبیرکل سازمان ملل برای کمک‌های بشردوستانه و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری روز دوشنبه ۸ دسامبر / ۱۷ آذر در ژنو گفت: «افزایش روزافزون نیازها فراتر از ظرفیت پاسخگویی ماست.»

والری آموس در همین حال افزود که فراخوان فوری هفته گذشته توسط برنامه جهانی غذا (WFP) برای جلوگیری از تعلیق کمک‌های غذایی به پناهندگان سوری برای ماه دسامبر پوشش داده شد. درخواست کمک ۶۴ میلیون دلاری شده بود که ۸۰ میلیون دلار جمع‌آوری شد.

آنتونیو گوترز، کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نیز گفت: «نیازها به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده‌اند و بدون حمایت بیشتر، در برابر شرایط بحران انسانی که به‌وجود می‌آیند، به‌سادگی امکان‌پذیر نیست تا منطقه به منطقه و درگیری به درگیری با آن‌ها مقابله کرد.»

بحران سوریه که از سال ۲۰۱۱ تاکنون ادامه دارد نیمی از این نیاز‌های مالی را به خود اختصاص خواهد داد که بخشی از آن میان ۱۲/۲ میلیون نفر در داخل این کشور و بخشی میان شش میلیون پناهنده سوری که ۳/۲ میلیون نفر آن‌ها در کشورهای همسایه به‌سر‌می‌برند، تقسیم خواهد شد.

دومین اولویت این کمک با ۱/۸ میلیارد دلار برای جنوب سودان در نظر گرفته شده است.

مناطق بحرانی مهم دیگر جمهوری آفریقای مرکزی، افغانستان، جمهوری دموکراتیک کنگو، میانمار (برمه)، سرزمین‌های اشغالی فلسطینی، سومالی، سودان، اوکراین و یمن هستند.

Share